Ana SayfaEkonomiÇiftçilerin Kredi Borçları Ertelenecek!

Çiftçilerin Kredi Borçları Ertelenecek!

-

Çiftçiye Büyük Müjde

Her yıl binlerce çiftçi elinde olmayan nedenlerden dolayı beklediği verimi elde edemiyor. Özellikle bölgelere has doğal afetler nedeniyle çiftçilerin birçoğu zarar görüyor. İç Anadolu ve doğu bölgelerinde yaşanan don olayları, Karadeniz Bölgesi’nde yaşanan sel afeti, doğu bölgelerindeki terör olayları çiftçilerin mahsullerine zarar verebiliyor. Bu gibi durumlarda hesaplanan ve planlanan gelir elde edilemiyor. Ancak Tarım Kredi’nin bu güzel tutumu sayesinde çiftçilerin vergileri erteleniyor. Her sene olduğu bu yıl için de borçların bir yıl ertelenmesine karar verildi. Ancak bu erteleme kararı bütün çiftçileri kapsamıyor, sadece doğal afetler ve terör nedeniyle aldığı parayı geri ödeyemeyen çiftçiler bu fırsattan faydalanabilecekler.

Borçlar Kesin Olarak Ertelendi

Tarım Kredi Kooperatifi Birliği’nden yapılan açıklamayla bazı basın yayın organlarının borçların ertelenmesine dair yaptıkları olumsuz haberler yalanlandı. Buna göre bizzat birinci ağızdan yapılan açıklamayla borçlar bu yıl için de ertelendi. Bazı alacakların yapılandırılması kanununa göre Tarım Kredi Kooperatifi’ne bağlı olarak destek alan çiftçilerin borçları bir yıl ertelendi. Ancak çiftçilerin bu konu hakkında ilgili mecralara başvurmaları, gerekirse durumlarını ispat etmeleri gerekiyor. Zira borçların ertelenmesi kararı sadece doğal afetlerden ve terörden zarar gören çiftçileri kapsıyor. Buna göre borcunu ertelemek isteyen çiftçinin ilgili mecralara durumunu bildirerek başvurmaları gerekiyor.

Ek Faiz Yok

Çiftçilere verilen kredi ve desteklerin ertelenmesi nedeniyle oluşacak 1 yıllık gecikmeli ödeme nedeniyle ek bir faiz ya da herhangi bir ücret ödenmeyecek. Bizzat hükümet tarafından devam ettirilen çalışmalar neticesiyle doğal afetlerden zarar gören çiftçilerin borçları aynı şekilde ödenmek üzere bir yıl üzere ertelendi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol