Ana SayfaEkonomiDevlet Konut Desteği Başvuruları Başlıyor!

Devlet Konut Desteği Başvuruları Başlıyor!
D

-

İlk Evini Alacaklara Büyük Fırsat

Konut satın almak isteyen birçok dar gelirli vatandaş şansını TOKİ’de ve çeşitli devlet kampanyalarında deniyor. Henüz ev sahibi olamayan ve ilk evini satın almak için çalışan kişilere devlet tarafından büyük bir fırsat sunuldu. Buna göre para biriktirerek ev alacağınızı söyleyerek bir hesap açabiliyorsunuz, bu hesaba düzenli olarak para aktardığınıza ise devletten bir miktar destek almanız söz konusu. Konut hesabı sayesinde alabileceğiniz maksimum devlet desteği ise 15 bin lira olarak belirlenmiş durumda.

18 Yaşından Küçükler de Kampanyadan Faydalanabilir

Çocuğunuz için hesap açmak istiyorsanız da bu kampanyadan faydalanabileceksiniz. Ancak hesabı sizin açmanız gerekiyor. Hesap açılışı olarak en az bin lira olmak kaydıyla 30 bin liraya kadar para yatırımında bulunmanız gerekiyor. Daha sonra her ay yaptığınız düzenli ödemelerle paranızı çoğaltmalısınız. 3 yılın sonunda yüzde yirmi oranında 15 bin lirayı geçmemek şartıyla devletten destek alınabiliyor. Konut hesapları bu süre zarfında taşınamıyor, ortak hesaplar da konut hesabı olarak değerlendirilemiyor.

En Az 3 Yıl Beklemek Gerekecek

Konut hesabı alan kişilerin bu kampanyadan faydalanmaları için 3 yıl boyunca hesaplarına düzenli olarak para yatırmaları gerekiyor. Buna göre aylık yatırımlarınızı 250 lira ile 2500 lira arasında olmalı ve 3 sene boyunca yatırım yapmalısınız. Daha sonra paranızı çekerken de ev alacağınızı ibraz etmeniz ve 3 yıllık süre şartını yerine getirmeniz gerekecek. Alınan son kararla birlikte devlet konut desteği 15 bin liraya çıktı. Şimdilik 15 bin lira olan konut desteği ilerleyen zamanlarda daha da yükselebilir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,360TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol