Ana SayfaGündemVakıfbank’ın Yurtdışına 1 Milyar 750 Milyon Dolarlık İhracatı

Vakıfbank’ın Yurtdışına 1 Milyar 750 Milyon Dolarlık İhracatı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Vakıfbank, yurtdışı havale akımlarına yönelik seküritizasyon programı içinde Türkiye bankacılık sektöründe tek seferlik en büyük menkul kıymetleştirme işlemini yaptı. Birçok farklı bölgeden 7 farklı banka bu işleme ilgi gösterdi. 5 işlem dolar ile 2 işlem ile Euro ile yapıldı. İşlemlerin vadeleri 5 ve 7 sene arasında değişti. Gerçekleşen işlemler sonucu 1 milyar 750 milyon dolarlık maliyeti uygun yurtdışı ihracatı tamamlandı.

Vakıfbank’ın Yurtdışına 1 Milyar 750 Milyon Dolarlık İhracatı - Bankacıyım

Vakıfbak’ın bu işleminden sonra uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch BB+ seviyesinde not verdi. Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih bu işlem sayesinde Vakıfbank ve ülkemiz için uluslararası piyasa kredibilitesi teyit edildi sözlerini kullandı. Artan aracılık sayesinde seküritizasyın kapasitesinin arttığını dile getirdi.

Vakıfbank’ın ve Ülkenin İtibarı Teyit Edildi

Vakıfbank’ın ve Ülkenin İtibarı Teyit Edildi
Vakıfbank’ın ve Ülkenin İtibarı Teyit Edildi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Tarafından alınan BB+ notu alındığını belirten banka Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih sözlerinde bu banka derecelendirme notunun 3 not üzerinde olduğunu dile getirdi. Bu gerçekleşen başarılı işlem sonrası bankamız ve ülkemiz için sektör bazında uluslararası piyasada itibarı ve kredibilitesi teyit edildi, her zamanki gibi sektöre ve ülkemize katkı sağlayacak ve bunu sürdürecektir dedi. Dünyanın birçok bölgesinden 7 farklı muhabir bankanın katılı ile gerçekleştirilen bu işlemlerde ülkemiz adına tek seferde gerçekleşen en büyük işlem olma ayrıcalığını taşıyoruz. Müşterilerimiz için dış ticaret işlemlerinde eşlik etmemiz yurtdışı nakit akımı kapsamında kapasite artışı sağladı. Bu kapasite verimli kullanılarak başarılı işlere imza atmaktan dolayı gururluyuz diyerek sözlerine son verdi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.