Vakıfbank’ın Yurtdışına 1 Milyar 750 Milyon Dolarlık İhracatı

0
Vakıfbank’ın Yurtdışına 1 Milyar 750 Milyon Dolarlık İhracatı
Vakıfbank’ın Yurtdışına 1 Milyar 750 Milyon Dolarlık İhracatı

Vakıfbank, yurtdışı havale akımlarına yönelik seküritizasyon programı içinde Türkiye bankacılık sektöründe tek seferlik en büyük menkul kıymetleştirme işlemini yaptı. Birçok farklı bölgeden 7 farklı banka bu işleme ilgi gösterdi. 5 işlem dolar ile 2 işlem ile Euro ile yapıldı. İşlemlerin vadeleri 5 ve 7 sene arasında değişti. Gerçekleşen işlemler sonucu 1 milyar 750 milyon dolarlık maliyeti uygun yurtdışı ihracatı tamamlandı.

Vakıfbank’ın Yurtdışına 1 Milyar 750 Milyon Dolarlık İhracatı - Vakifbankin Yurtdisina 1 Milyar 750 Milyon Dolarlik Ihracati1

Vakıfbak’ın bu işleminden sonra uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch BB+ seviyesinde not verdi. Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih bu işlem sayesinde Vakıfbank ve ülkemiz için uluslararası piyasa kredibilitesi teyit edildi sözlerini kullandı. Artan aracılık sayesinde seküritizasyın kapasitesinin arttığını dile getirdi.

Vakıfbank’ın ve Ülkenin İtibarı Teyit Edildi

Vakıfbank’ın ve Ülkenin İtibarı Teyit Edildi
Vakıfbank’ın ve Ülkenin İtibarı Teyit Edildi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Tarafından alınan BB+ notu alındığını belirten banka Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih sözlerinde bu banka derecelendirme notunun 3 not üzerinde olduğunu dile getirdi. Bu gerçekleşen başarılı işlem sonrası bankamız ve ülkemiz için sektör bazında uluslararası piyasada itibarı ve kredibilitesi teyit edildi, her zamanki gibi sektöre ve ülkemize katkı sağlayacak ve bunu sürdürecektir dedi. Dünyanın birçok bölgesinden 7 farklı muhabir bankanın katılı ile gerçekleştirilen bu işlemlerde ülkemiz adına tek seferde gerçekleşen en büyük işlem olma ayrıcalığını taşıyoruz. Müşterilerimiz için dış ticaret işlemlerinde eşlik etmemiz yurtdışı nakit akımı kapsamında kapasite artışı sağladı. Bu kapasite verimli kullanılarak başarılı işlere imza atmaktan dolayı gururluyuz diyerek sözlerine son verdi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın