Ana SayfaGündemBankacılık Sektörü için Sürdürülebilirlik Kılavuzu Güncellendi

Bankacılık Sektörü için Sürdürülebilirlik Kılavuzu Güncellendi
B

-

Türkiye Bankalar Birliği tarafından atılan yeni adım çerçevesinde, 2014 yılında hazırlanan “Bankacılık Sektörü için Sürdürülebilirlik Kılavuzu” güncellendi. Temelinde kalkınma sürecinde ekonomik, çevresel ve sosyal boyutların bankacılık ve finans alanındaki faaliyetlerin gözetilmesi maksadı güden kılavuz, 7 yıl aranın ardından tekrardan güncellendi. Daha sistematik ve planlı bir yönetim amaçlayan kılavuz çerçevesinde, Türkiye Bankalar Birliği yeni güncelleme alarak yenilenen kılavuza göre adımlar atmaya devam edecek.

TBB’den Sürdürülebilirlik Kılavuzu ile İlgili Açıklama Geldi

TBB’den Sürdürülebilirlik Kılavuzu ile İlgili Açıklama Geldi
TBB’den Sürdürülebilirlik Kılavuzu ile İlgili Açıklama Geldi

Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan resmi açıklamada, Türkiye Katılım Bankaları Birliği ile iş birliği içinde olunan süreçte, TBB Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu’nun hazırladığı kılavuz üzerinden bankaların faaliyetleri belirlendi. Faaliyetlerin çevresel ve sosyal saydamlığa, izlenebilirliğe ve öngörülebilirliğe bağlı olarak daha sistematik bir biçimde yönetilmesi planlandı. Bu bağlamda güncellenen kılavuzda sürdürülebilir yaklaşım adına bazı temel ilkeler de belirlendi.

10 Temel İlke

10 Temel İlke
10 Temel İlke

2014 yılında çıkarılan ve 2021 yılında bir kez daha güncellenen kılavuz da, finans sektöründe sürdürülebilir bir yaklaşıma sahip olmak adına 10 temel ilke belirlendi. 10 temel ilkenin sıralandığı kılavuzun, uygulanma kapsamının her bankanın kendi takdirinde olması konusunda hemfikir olunurken, üyelerin bilgi ve takdirine sunulması da kararlaştırıldı.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,360TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol