Ana SayfaKredilerFinansbank Konut Kredisi Faiz Oranları 0,99’a Düştü

Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları 0,99’a Düştü
F

-

Finansbank Konut Kredisi Özellikleri

Finansbank sayesinde alabileceğiniz kredilerden biri konut kredisi olarak karşımıza çıkıyor, Finansbank’tan konut kredisi almak isteyenler için kefil şartı bulunmuyor. Ancak satın almak istediğiniz evin krediye uygun olması ve ekspertiz tarafından değerlendirilmesi gerekiyor. Ekspertiz tarafından değerlendirme yapıldıktan sonra evinizin yüzde 75’i kadar kredi çekme talebinde bulunabiliyorsunuz. Kredinin bazı masrafları ve kredi için ödenmesi gereken bazı tutarlar bulunuyor.

Finansbank konut kredisine ait olan güncel kredi faiz oranı 1,25’tir. Bu krediyi aldığınızda tam 15 yıla kadar vade yaptırabiliyorsunuz. 15 yıl vadeli olarak bu krediyi kullandığınız zaman 180 ay taksit ödemeniz gerekiyor.

Bu kredi kampanyasında hayat sigortası zorunluluğu bulunmuyor. Yani kredi çektiğinizde bir de buna ek olarak hayat sigortası bedeli ödemeniz gerekmez. Sadece ekspertiz ücreti ve tahsis ücreti ödemeniz yeterli olacaktır.

Finansbank konut kredisi için ödemeniz gereken tahsis ücreti bedeli 500 liradır. Bu tahsis ücretini krediyi almak isteyen herkes mecburen ödemek zorundadır. Ancak ödediğiniz tahsis ücretini bir avukata başvurarak geri alabilirsiniz. Çünkü yasalarla artık bu bedelin alınmasının doğru olmadığı teyit edilmiştir.

Finansbank konut kredisi çekebilmek için evinizin krediye uygun olmasının yanı sıra ekspertize gösterilmesi de gerekiyor. Böylece evin dörtte üçü kadar kredi çekmeniz sağlanıyor. Evi inceleyen ekspertiz için bankaya 440 lira ekspertiz ücreti ödemeniz gerekiyor.

180 ay vadeli olarak Finansbank konut kredisi kampanyasından faydalanan kişiler geri ödeme tutarı olarak aylık 1399 lira taksit öderler. Aynı krediyi 120 ay vadeli çekmek istediğiniz zaman kredi faiz oranı 0,99’a kadar düşüyor. Bu durumda kredi için ödemeniz gereken aylık tutar 1427 lira oluyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol