Ana SayfaKredilerGaranti Bankası’ndan 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Garanti Bankası’ndan 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi
G

-

Garanti’den 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Garanti Bankası konut kredisi kampanyalarını incelediğimizde bankanın birkaç farklı kalemde kampanyasının bulunduğunu görüyoruz. Kişiye özel faiz oranlı, kişiye özel taksitli ya da eşit taksitli konut kredisi kampanyalarından birini seçerek Garanti’den konut kredisi alabiliyorsunuz.

Garanti Konut kredisi evinizin ekspertiz değerine göre alabileceğiniz bir kredidir. Buna göre satın almak istediğiniz ev 1 milyon lira değerindeyse Garanti Bankası’ndan en fazla 750 bin lira kredi alabilirsiniz. Çünkü bankanın kredi verme oranı evin ekspertiz değerinin yüzde yetmiş beşi olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası eşit taksitli konut kredisi faiz oranı 1,19 olarak belirlenmiş ve bu kredi faiz oranı sabittir. Yani kişiye özel faiz oranı fırsatı bu kredi kampanyasında bulunmuyor.

Bankadan kredi çekerseniz ve bunu 80 bin lira olarak çektiyseniz ödemeniz gereken toplam masraf tutarı 1310 lira olacaktır. Kredinin vade seçeneklerine baktığımızda 60-120-180-240 ay vade seçeneklerini görebiliyoruz. Bu da demek oluyor ki Garanti Bankası konut kredisi tam 20 yıl vade ile çekilebiliyor.

Bankanın sizlere sunduğu bu kredi için kefil istenmiyor, sadece evinizi ipotek ettirmeniz gerekiyor. Banka size evin kaç liralık bölümünü verdiyse o yüzdeyle evinizi ipotek ettirmenizi istiyor.

Eğer taksitlerinize sadık kalmaz ve borcunuzu hemen ödemek isterseniz erken ödeme yaptığınız için bankaya ceza ödemek durumunda kalırsınız. Bu durumda bankaya ödemeniz gereken ücret yüzde ikilik bir bölümdür.

Krediyi erken ödemek istediğinizde 36 aya kadar vadeli olarak aldığınız krediler için yüzde 1, 36 aydan daha fazla vadeli olarak aldığınız krediler için de yüzde 2 erken ödeme ücreti ödersiniz. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol