Garanti Bankası’ndan Kolay Kredi: Avans Hesap

0

Krediye Muhtaç Etmeyen Hesap

Bankaların avans hesapları genelde 500 liraya kadar çıkabiliyor. Ancak Garanti Bankası tarafından sunulan Avans hesap fırsatında bu tutar 5 bin lira ile 12 bin lira arasında değişiyor. Dilerseniz bu tutarın daha az olmasını da sağlayabilirsiniz. Tıpkı kredi gibi bir faiz oranı bulunan avans hesap sayesinde kullandığınız kadar kredi için bedel ödersiniz.

Garanti Avans hesap banka kartınıza tanımlı olan bir bakiyedir, bu bakiyeyi dilediğiniz zaman çekmekle beraber bunu kullanmadığınız sürece bankaya bir ücret ödemezsiniz. Örneğin avans hesap bakiyeniz 2 bin lira diyelim. Siz kullanmadığınız sürece bu bakiye hesabınızda bekler. Eğer bir gün sıkışır ve kredi çekmek isterseniz daha önceden bankanın size sunduğu bu avantajı değerlendirebilir, hemen Atm’den daha önce sizlere verilen 2 bin liralık parayı çekebilirsiniz.

Garanti Avans hesap faiz oranı 2,02 olarak belirlenmiştir. Faiz oranına bakıldığında bu faiz oranının kredi kartı alışveriş faizi oranıyla aynı olduğunu görüyoruz. 2,02 faiz oranı normal ihtiyaç kredisi faiz oranlarına göre de biraz yüksek, ancak dar zamanlarında sorun yaşamak istemeyen kişiler bu kampanyadan faydalanabilirler.

Bu sistem kredili mevduat hesabı olarak sizlere sunuluyor, bireysel olarak başvuru yaptığınızda 5 bin liraya kadar avans hesap limitine sahip olabilirsiniz. Ancak işletmenizle başvuru yaptığınızda bu tutar 12 bin liraya kadar çıkabiliyor. Avans kullandıktan sonra diğer ay borcunuzu ödemeniz gerekiyor. Aksi halde tıpkı kredi kartı için geciken borçlarınızda olduğu gibi 2,02 faiz oranıyla gecikme bedeli ödemek zorunda kalırsınız. Avans hesabın herhangi bir ek masrafı bulunmuyor, ancak başvurunuzu önceden yapmanız ve bunu hesabınıza tanımlamanız gerekiyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın