Ziraat Bankası’ndan Emeklilere Özel Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası, kendi bankasından maaş alan ve almayan emekli müşterilerine özel konut kredisi paketleri sunuyor. Konut sektörüne teşvik amaçlı kredi faiz oranları indirimleri sonrasında da avantajlı krediler sunuluyor. Faiz oranları yüzde 0,98’den başlıyor.

Ziraat Bankası, kendi bankasından maaş alan ve almayan emekli müşterilerine özel konut kredisi paketleri sunuyor. Konut sektörüne teşvik amaçlı kredi faiz oranları indirimleri sonrasında da avantajlı krediler sunuluyor. Faiz oranları yüzde 0,98’den başlıyor.

Emeklilere Özel Kredi Faiz Oranları

Kamu bankalarının en büyüğü olan Ziraat Bankası sayesinde istediğiniz zaman konut kredisi başvurusu yapabilir, 1 puanın altında olan konut kredisi faiz oranlarıyla uygun bir konut kredisi kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası sayesinde emekliler de oldukça uygun bir faiz oranıyla kredi kullanabiliyorlar. Öyle ki banka tarafından verilen Maaşını Ziraat’ten Alan Emeklilere Özel Kampanya için belirlenen faiz oranı sadece 0,98.

Ziraat Bankası tarafından emeklilere sunulan bu kredi kapsamında emekli kişiler alacakları evin yüzde sekseni geçmemesi şartıyla bin liradan 1 milyon liraya kadar kredi kullanabiliyorlar. Elbette ki kişinin alabileceği maksimum kredi limiti maaşa göre belirleniyor. Dolayısıyla maaş yüksek olan emeklilerin daha kolay bir şekilde kredi çekebildiğini söyleyebiliriz.

Eğer 24 ay vadeli olarak konut kredisi kullanılırsa konut kredisi faizi oranı yine değişmiyor ve yüzde 0,98 oluyor. 120 ay vadeye kadar çıktığınızda ise konut kredisi faizi oranı %0,98 oluyor. 500 bin TL ile 1.000.0000 TL arasında kredi tutarlarında yüzde 1,09 oranında, 1.000.000 TL üzeri kredi tutarlarında ise yüzde 1,18 oranında faiz uygulanıyor.

Bu kredi için sigorta yaptırmak zorunludur, aynı şekilde hayat sigortası gibi konut için de sigorta yaptırmanız gerekiyor. Hayat sigortası bedeli yıllık 42,16 lirayken konut sigortası bedeli ise yıllık olarak 102,57 liradır. Ziraat Bankası emeklilere özel konut kredisi kapsamında evin değerini belirleyen ekspertiz için de ücret ödemeniz gerekiyor. Bunun için ödemeniz gereken ücret ise evin nerede olduğuna ve büyüklüğüne göre değişiyor. Kredi için belirlenen son masraf ipotek belirleme ücretidir. Bunun için ödenmesi gereken ücret ise bir seferlik oluyor.

120 Ay Vadeli 100.000 TL

120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi alındığında masraflar hariç kredi için ödenmesi gereken aylık taksit ücreti 1.420,87 lira olmaktadır. Erken ödeme yapıldığı takdirde bankaya yüzde 1 ve 2 arasında erken ödeme bedeli de vermeniz gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.