TEB 2016 Konut Kredisi Faiz Oranları

0

TEB Konut Kredisi Faiz Oranları

TEB sayesinde konut kredisi çekmek isteyenler birkaç farklı kredi seçeneğini karşılarında buluyorlar. Evi alıp oturmak için mi yoksa alıp kiralamak için mi çekeceğiniz TEB için bir değerlendirme kriteridir. Eğer evi kiralamak için kredi çekecekseniz TEB tarafından sizlere sunulan al kirala kredi kampanyasından faydalanmanız gerekiyor. Normal şartlarda kredi çekecekseniz klasik konut kredisi kampanyasından faydalanabilirsiniz.

TEB konut kredisi faiz oranı şu anda güncellenmiş haliyle 0,99’dur. Aynı zamanda bu kredi kampanyası sizlere 120 ay vade seçeneğiyle sunuluyor. Yani eviniz için çekmiş olduğunuz krediyi 120 ayda geri ödeyebilirsiniz.

100 bin liralık bir konut kredisi çekmek istediğiniz zaman ödemeniz gereken konut kredisi tahsis ücreti 500 lira olacaktır. Kredide buna benzer çeşitli masraflar da bulunuyor. Dilerseniz masrafları direkt olarak elden verip paranızı tam olarak alabilirsiniz. Bunu yapmazsanız kredi tutarı biraz eksiğiyle sizlere verilecektir.

İlginizi Çekebilir:  2022 Ekim Ev Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi için ödemeniz gereken toplam sigorta bedeli 1600 liradır, bu ücret değişiklik gösterebilir.

Ekspertiz ücreti ise 508 lira olarak belirlenmiştir, ekspertiz ücreti yanı sıra bankaya bir de ipotek parası ödemeniz gerekiyor. Ödemeniz gereken ipotek parası ise 159 liradır.

Eğer 100 bin liralık konut kredisi kullanır ve bunu 6 yılda ödemek isterseniz bir ayda ödemeniz gereken para tutarı 2218 lira olacaktır. Vade seçeneklerine göre ödemeniz gereken ücret değişiklik gösterebilir.

100 bin liralık TEB konut kredisi faizi kullandıktan sonra bu krediyi 120 ay vadeli olarak da ödeyebilirsiniz. Bu tamamen sizin seçiminize bırakılmıştır. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın