Ana SayfaEkonomiEt Fiyatlarının Artışına Yönelik Bakan Çelik Açıklaması

Et Fiyatlarının Artışına Yönelik Bakan Çelik Açıklaması
E

-

Kurban bayramının yaklaşmasıyla beraber, piyasalarda yeniden bir hareketlilik söz konusu olmaya başladı. Et fiyatlarındaki değişimler kurban bayramının yaklaşmasıyla beraber kendini gösterdi. Bu kapsamda et fiyatlarının artışına yönelik Bakan Çelik açıklaması geldi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, kurban bayramı için bütün hazırlıkların tamamlandığını belirtti. Ayrıca bayram sonrasında oluşabilecek et fiyatları içinde bazı değerlendirmelerde bulunuldu. Kurban bayramına kalan sürelerin azalmasıyla birlikte bu yıl da bazı kafa karıştırıcı söylemlerin de ortaya çıkmaya başladığı belirtildi.

Gündemi meşgul eden bu haberlerin kurbanlık satışlarının arttırılması için izlenen yöntemler olarak yorumlanıyor. Kurban satıcıları bu yolla daha çok büyükbaş ve küçükbaş satmayı planlıyor. Açıklamalarına devam eden Bakan Çelik, geçmiş yıllardaki kurban kesimlerinde küçükbaş olarak yaklaşık 2 milyon 700 bin civarı küçükbaş kesildiğini cümlelerine ekliyor. Bu yıl kurban kesimleri içinse 3 milyon 700 bini aşkın kurbanın satış için bekletildiği açıklamalarıyla devam ediyor.

Kurban bayramı öncesi kurban sayısının yetmeyeceği gibi açıklamaların bu sayılarla mümkün olmadığını da ifade eden Çelik, yeterli sayıda kurbanın mevcut olduğu açıklamaları yapıyor. Bakan Çelik bu değerlendirmelere kanılmaması gerektiğini de kesin bir dille ifade ediyor.

Belirli bir sistem oturtulması gerektiğini vurgulayan Bakan Faruk Çelik, köklü bir dönümüş programı uyguladıklarını belirtiyor. Bayram sonrası için vatandaşların endişeyeye kapılmamasını belirten Bakan Çelik, bayram sonrasında et fiyatlarına yönelik arttırımların alınan kararlar ve yapılan planlar neticesinde sonuç bulamayacağını belirtiyor. Satıcılarınsa özellikle kurban bayramı öncesi, et fiyatlarındaki artışı sağlamaya yönelik spekülatif hareketlerinin önlenmesi amaçlanıyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol