Et Fiyatlarının Artışına Yönelik Bakan Çelik Açıklaması

Google Haberlere Abone Ol:

Kurban bayramının yaklaşmasıyla beraber, piyasalarda yeniden bir hareketlilik söz konusu olmaya başladı. Et fiyatlarındaki değişimler kurban bayramının yaklaşmasıyla beraber kendini gösterdi. Bu kapsamda et fiyatlarının artışına yönelik Bakan Çelik açıklaması geldi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, kurban bayramı için bütün hazırlıkların tamamlandığını belirtti. Ayrıca bayram sonrasında oluşabilecek et fiyatları içinde bazı değerlendirmelerde bulunuldu. Kurban bayramına kalan sürelerin azalmasıyla birlikte bu yıl da bazı kafa karıştırıcı söylemlerin de ortaya çıkmaya başladığı belirtildi.

Gündemi meşgul eden bu haberlerin kurbanlık satışlarının arttırılması için izlenen yöntemler olarak yorumlanıyor. Kurban satıcıları bu yolla daha çok büyükbaş ve küçükbaş satmayı planlıyor. Açıklamalarına devam eden Bakan Çelik, geçmiş yıllardaki kurban kesimlerinde küçükbaş olarak yaklaşık 2 milyon 700 bin civarı küçükbaş kesildiğini cümlelerine ekliyor. Bu yıl kurban kesimleri içinse 3 milyon 700 bini aşkın kurbanın satış için bekletildiği açıklamalarıyla devam ediyor.

Kurban bayramı öncesi kurban sayısının yetmeyeceği gibi açıklamaların bu sayılarla mümkün olmadığını da ifade eden Çelik, yeterli sayıda kurbanın mevcut olduğu açıklamaları yapıyor. Bakan Çelik bu değerlendirmelere kanılmaması gerektiğini de kesin bir dille ifade ediyor.

Belirli bir sistem oturtulması gerektiğini vurgulayan Bakan Faruk Çelik, köklü bir dönümüş programı uyguladıklarını belirtiyor. Bayram sonrası için vatandaşların endişeyeye kapılmamasını belirten Bakan Çelik, bayram sonrasında et fiyatlarına yönelik arttırımların alınan kararlar ve yapılan planlar neticesinde sonuç bulamayacağını belirtiyor. Satıcılarınsa özellikle kurban bayramı öncesi, et fiyatlarındaki artışı sağlamaya yönelik spekülatif hareketlerinin önlenmesi amaçlanıyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...