Ziraat Bankası’ndan Öğrencilere Eğitim Kredisi

0

Ziraat Bankası’ndan Eğitim Kredisi Fırsatı

Yüksek Lisans ya da doktora yapanlar için en büyük sorunlardan biri para sıkıntısıdır. Bu sorunları çözebilmeniz için sizlere yine devletimizin en büyük bankası olan Ziraat Bankası destek veriyor. Bu ve buna benzer durumlar için Ziraat Bankası eğitim kredisi fırsatından faydalanılabilir. Eğitim kredisi fırsatı kapsamında çekeceğiniz kredi için kredi faiz oranı 1,58 olarak belirlenmiştir. 1,58 olarak belirlenen bu kredi faiz oranı tüm tutarlar için sabit olmakla beraber değişmez.

Ziraat Bankası eğitim kredisinin vade seçenekleri de kişiye özel olarak belirlenebiliyor. Bankadan aldığınız klasik krediler için aylık ödeme periyodu belirleyebilirsiniz. Ancak eğitim kredisi alıyorsanız ödemeleri aydan aya değil de 3 aydan 3 aya yapabilirsiniz. 3 aydan 3 aya vade seçeniyle sizlere sunulan bu krediyi 3 yıl içinde geri ödeyebiliyorsunuz. Eğer aylık taksitlerle bu krediyi çekmek isterseniz 1 aydan 36 aya kadar vade yaptırabilirsiniz.

Eğitim kredisine ait güncel kredi faiz oranı 1,58 olarak belirlenmiştir, krediden 20 bin liraya kadar faydalandığınızda bu oran değişmez. Ancak daha fazlasını talep etmeniz durumunda BSMV ve kredi faiz oranı değişiklik gösterebilir.

Aylık taksitlerle geri ödemek kaydıyla bankadan 10 bin lira kredi çekerek 36 ay vade seçeneğinden faydalanmak isterseniz aylık olarak ödemeniz gereken kredi taksit tutarı 385 lira olacaktır. Bu kredide kredi borcu erteleme özelliği bulunmuyor, buna dikkat etmeniz gerekiyor.

Eğer aynı şekilde kredi çekerek kredinin taksitlerini 3 ayda bir olacak şekilde ödemek isterseniz aylık ödeme tutarınız 1178 lira olacaktır. 

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version