Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler, yıllık mali bilançoları 40 milyon TL’yi aşmayan 250 çalışana kadar işçi bulunduran işletmelerdir. Bu işletmeler, üç bölümde incelenmektedir. Mikro, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler.

Özellikle girişimcilerin atılımlarıyla oluşturulan bu işletmeler KOBİ olarak da nitelendirilmektedir. KOBİ’lerin pazarda ve piyasada yeni katılımlar gösterdikleri için her daim desteklenmeleri gereken işletmelerdir. Küçük çaplı girişimlerle, büyük bir firma olma yolundaki adımlarının desteklenmesinde birçok finansal kuruluş rol oynamaktadırç

Özellikle bankalar KOBİ Kredileri ile, Kobi’lerin mali zorluklarını atlatmasını sağlamaktadır. Bankalar her kredi türünden olduğu üzere KOBİ Kredileri için de belirli masraflar  ve ücretleri sizden almaktadır.

KOBİ Kredileri Kredi Faiz Oranları 2016

Genel itibariyle 60 aylık vadeler şeklinde tüketicilere sunulan krediler, birçok banka tarafından sağlanmaktadır. KOBi kredi faiz oranları genel itibariyle minimum ve maksimum faiz oranları göz önünde bulundurulduğunda %1,20 ve %2,25 arasında değişmektedir.

Kullanacağınız kredi türü, sizin farklı kredi faiz oranlarıyla karşılaşmanıza sebep olacaktır. Garanti Bankası’nın Komşu Esnaf Kredi kampanyasına değinilecek olursa %1,36’dan başlayan kredi faiz oranları uygulanmaktadır. Herhangi üst limit belirtilmeyen kredi 36 aylık vadeler içermektedir.

KOBİ Kredi faiz oranları eşit taksitli ödemelerde kredi tutarına göre %1,41’e çıkmaktadır. Eğer ticari taksitli ödemeler gerçekleştirecekseniz bu oranlar uygulanmaktadır. Bireysel taksitli krediler düşünmeniz halinde %1,41 ve %1,48 arasında değişen faiz oranları bulunmaktadır.

Denizbank’ın KOBİ’leri yazın sıcaklarında destekleyecek kredi fırsatlarıysa %1,45 faiz oranları içermektedir. %1,45’ten başlayan faiz oranları ve 36 ay taksit imkanları sizler için sunulan kredinin uygulamasıdır. Denizbank’a geçen esnaflar içinse Hoşgeldin Kredisi olarak %1,32’lik faiz oranları uygulanmaktadır.

KOBİ Kredi faiz oranlarının bir sonraki durağı olan İş Bankası, ticari taksitli krediler için %1,74’den başlayan faiz oranları uygulamaktadır. İşyeri kredileri için %1,40 arsalar içinse %1,59’luk faiz oranlarını sizlere sunmaktadır.

Vakıfbank’ın işletme kredileri %1,80 gibi faiz oranlarıyla sizleri karşılamaktadır. Akbank KOBi Kredileri için anında kredi hizmetinde %1,30’dan başlayan kredi faiz oranları, Halkbank’sa Web’den sağladığı KOBİ Kredileri için 50 bin TL’ye kadar 12 ay vade ile %1,30 kredi faiz oranlarıyla kredi vermektedir. Yapı Kredi’de KOBİ Kredisi veren bankalardandır. Yapı Kredi KOBİ kredi faiz oranlarıysa %1,40’lık oranlar içermektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın