Ziraat Bankası’ndan Oyak Üyelerine Özel Kredi

0

Ziraat Bankası’ndan Oyak Üyeleri İçin Kredi Kampanyası

Kamu bankalarının en büyüğü olan Ziraat Bankası çeşitli sınıflar için özel kredileriyle sürekli gündeme geliyor. Bankanın güncel kredi kampanyalarından biri de Oyak üyeleri ile ilgi. Buna göre kredi çekmek isteyen Oyak üyeleri Ziraat Bankası’ndan kredi almaları durumunda sadece yüzde 1,39 kredi faiz oranıyla kredi çekebilecekler. Normal şartlarda Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı 1,63 iken Oyak üyelerine özel kredi faiz oranı sadece 1,39’dur. Dilerseniz hemen internet ortamından kredi başvurusu yapabilirsiniz, daha sonra belgelerinizi mutlaka banka şubelerine vermeniz gerekiyor. Aksi halde krediniz onaylanmayacaktır.

Ziraat Bankası Oyak kredisi kapsamında çeşitli masraflar bulunuyor. Bunlardan biri tahsis ücreti diğer ise hayat sigortası bedelidir. Tahsis ücreti sabittir, ancak hayat sigortası vadeye göre değişir. Eğer 36 ay vade isteyecekseniz 3 yıllık hayat sigortası bedeli ödemeniz gerekir.

Kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 22,42 dir. Aynı şekilde kredi için hayat sigortası yaptıracakların bir yıllık hayat sigortası bedeli 43,41 TL’dir. Bu sigorta bedeli 35 yaşında bir erkek için geçerli olmakla birlikte diğer kişiler için değişiklik gösterebilir.

Kredinin herhangi bir üst sınır bulunmuyor. Ancak Ziraat Bankası’nın bu kredi kampanyasından 20 bin liradan daha fazla olarak faydalanacak kişiler için yıllık maliyet oranı değişebiliyor.

Eğer 10 bin lira kredi çekilip bu kredi 36 ayda ödenmek istenirse bunun için belirlenen aylık taksit tutarı 371 lira olacaktır.

Krediden 5 bin lira olarak faydalanıp 36 taksit yaptırdığınızda ise aylık olarak ödemeniz gereken ücret 186 lira olacaktır. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın