Ana SayfaGündemBayram Öncesi Ödenecek Maaşlar İçin Bankalarda Mesai Değişikliği!

Bayram Öncesi Ödenecek Maaşlar İçin Bankalarda Mesai Değişikliği!
B

-

Bayram öncesi yapılacak olan maaş ve emekli ikramiyeleri Pandemi için uygulanan yasaklarda bankalarda mesai değişikliğin tekrarına neden oldu. Bankalar 6-10 Mayıs tarihlerinde saat 09.00-16.30 arasında çalışmalarına devam edecek.

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Tavsiye Kararı Açıklamaları

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Tavsiye Kararı Açıklamaları
Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Tavsiye Kararı Açıklamaları

TBB’den yapılan açıklamada İçişleri Bakanlığı’nın Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi hükümleri ve Bakanlığın kararı ile bankalar yarından itibaren 6-11 Mayıs’ta saat 09.00-16.30‘da işlem görmeye devam edecekler.

Emekli maaş ve ikramiyeleri ile diğer maaş/aylık/ücret ödemelerinin salgın tedbirlerine uyularak sıkı denetimler kapsamında devam edebileceği açıklandı. Ödemelerin kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi için TBB Yönetim Kurulu tarafından şube çalışmalarına göre yeni mesai saatleri bildirildi.

Bu konuda yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

“Üyeler, açık olacak şubelerde yeteri kadar personel bulundurmak üzere müşteri kabul saatlerini 6, 7, 10 ve 11 Mayıs’ta saat 09.00-12.30 ve 13.30-16.30, arife günü olan 12 Mayıs’ta saat 9.00-12.30 olarak hizmet verebilecektir. Diğer günlerde şubelerde 10.00-16.00 saatlerinde işlem yapılmaya devam edilecektir. Toplumun, kendisinin ve çalışanların sağlığının korunmasına azami ölçüde çaba gösterilmesini dikkate alarak banka müşterilerinin; işlemlerinde ATM, internet ve mobil bankacılığı gibi şube dışı kanalları tercih etmelerini arz ve teşekkür ederiz.”

Kapanmada Bankalarda Mesai Değişikliği Yapılacak mı?

Kapanmada Bankalarda Mesai Değişikliği Yapılacak mı?
Kapanmada Bankalarda Mesai Değişikliği Yapılacak mı?

TBB tarafından hassas davranılan Pandemi sürecinde, halkın mağdur olmaması için değiştirilen mesai saatlerinde bayram ve ikramiyelere öncelik tanındığı için sürenin bitiminde tekrar eski çalışma koşulları olan 10.00-16.00 saatlerine dönüş yapılacaktır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,359TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol