İş Bankası Personel Alımları ve Banka Sınavları

0

İş Bankası Banka İş İlanları

Cumhuriyetin kuruluş yıllarını izleyen dönemlerde kurulan İş Bankası, Türkiye genelinde genişleyen bir müşteri portföyü ve gelişen banka politikalarıyla ilermektedir. Müşterilerine güvenilir ve avantajlı fırsatlar sunan banka çalışanlarına da benzer fırsatları sunmayı ihmal etmemektedir.

Banka iş ilanları kapsamında, İş Bankası Personel Alımları ve Banka Sınavları yapılacaktır. İstanbul Genel Müdürlük Bölümleri ve Kurumsal Şubelerde görevlendirilecek olan Uzman Yardımcıları aranmaktadır.

İş Bankası’nın yayınlanan açık pozisyonlar – iş ilanları kapsamında genel yetenek testi ve mesleki bilgi testinden oluşan sınavlar gerçekleştirilecektir. İlk aşaması 26 Eylül 2016 tarihinde yapılacak olan sınavlar ilerleyen günlerde de devam edecektir. Yapılacak olan sınavın başvurularıysa 20 Eylül 2016 Salı günü gerçekleştirilebilecek. Sınav başvuruları saat 10.00’da kabul edilecektir.

İş Bankası Personel Alımları ve Banka Sınavları Başvuru Koşulları

  • Türkiye Vatandaşı Olmak,
  • İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden bir tanesini çok iyi derecede bilmek banka tarafından belirtilen yabancı dil seviye tespit sınavlarından asgari olarak belirtilen sonuçları elde etmiş olmak, söz konusu durumu 30 Haziran 2017 tarihine kadar geçerliliğini koruyan bir belgeyle gösterebilmek (Banka tarafından belirtilen seviye için belirtilen durumlar; İngilizce içinTOEFL(IBT*)’den en az 85 almak, Almanca’dan      Goethe Enstitüsü’nden alınan Goethe Zertifikat C1(ZMP), Fransızca için Fransız Milli Eğitim Bakanlığı – Fransız Kültür Merkezi DALF C1-DALF C2, Fransızca için yine TEF – Fransız Kültür Merkezi 699 puan/seviye sahip olmak.)
  • Yazılı sınav tarihi itibariyle 30 yaşını aşmamış veya doldurmamış olmak,
  • Erkek adaylar için askerlik görevinin tamamlanmış olması gerekmektedir. Askerlik tecili söz konusuysa  Şubat 2018’e kadar tecilli ya da muaf olmak. (Sınav tarihi içerisinde askerlik görevi devam edenler için en geç 2016 Eylül ayı içinde terhis olması gerekmektedir.)
  • Personel alımı yapacak bankanın sınavlarına girecek ve iş başvurusu yapacak adaylar için bir diğer şart; üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak,
  • Daha önce İş Bankası’nın yaptığı sınavların herhangi birinin mülakat aşamasında veyahut banka uzman yardımcılığı ve müfettiş yardımcılığı sınavlarının değerlendirme aşamasında başarısız sayılmamış olmak

gibi birçok şartın sıralandığı banka iş ilanı için detaylı bilgiye yine bankanın ilan sayfasından ulaşmanız mümkün. Yapılacak olan personel alımları ve banka sınavları için detaylı bilgiye ve koşulların ayrıntılı bilgisine de ulaşmanız mümkün.

İş Bankası Banka Sınavları ve Personel Alımları, iş ilanına başvurularınız ve daha detaylı bilgi için bu bağlantıları kullanabilirsiniz.

http://www.isbank.com.tr/TR/hakkimizda/insan-kaynaklari/acik-pozisyonlar/Sayfalar/acik-pozisyonlar.aspx

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın