Şekerbank’tan Banki ile Yeni Ürün Hamlesi

0
Şekerbank’tan Banki ile Yeni Ürün Hamlesi
Şekerbank’tan Banki ile Yeni Ürün Hamlesi

Şekerbank dijital transformasyon programı kapsamında ‘Banki’ adını verdiği tablet projesini hayata geçirerek şubede gerçekleştirilmesi gereken işlemlere kolaylık sağladı.

Şekerbank, teknolojik altyapısını tamamen yenilediği dijital program alanında gelişme önceliğini, üretimi ilerletmeye yönelik adım atarak çiftçi ve KOBİ’lere özel geliştirdiği dijital kanal sistemini hizmete sundu.

Şekerbank
Şekerbank

Banka yetkililerinden yapılan açıklamaya göre, çiftçilerin, esnafların ve KOBİ’lerin salgın döneminde bankaya ulaşımda güçlük çekmelerine ve ekonomik desteğe ihtiyaç duymalarına yönelik mobil, web ve yerinde tablet bankacılığı yoluyla kredi desteği sunmak için adım attı. Kişilerin olduğu yerden işlem yaptığı, mobil bankacılık, yerinde tablet bankacılığı veya bankanın internet sitesinden kredi başvurusu yapacak olan esnaf, çiftçi ve KOBİ’ler, 3 aya kadar taksit erteleme imkanı bulabiliyor.

Müşteri açılış işlemleri, kredi tahsis ve kullandırım süreçlerini tablet bankacılığına özel uygulayarak banka şubesi olmayan kırsal bölgelerde ki insanlara şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi desteğine ulaşmalarını sağlıyor. Bu gelişme sayesinde banka müşteri temsilcileri de ilçe ziyaretlerini mobil üzerinden gerçekleştirdiklerinde sosyal mesafeye de uygun davranış sergiliyorlar.

Banki İle Finansal Erişim Yaygınlaşıyor!

Banki İle Finansal Erişim Yaygınlaşıyor!
Banki İle Finansal Erişim Yaygınlaşıyor!

Şekerbank’ın yürüttüğü dijital transformasyon programından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aybala Şimşek gelişme hakkında şunları söyledi:

“Şekerbank’ın tüm süreç, veri ve dijital kanal altyapısını yenilediğimiz transformasyon yolculuğunda temel prensibimiz, bankanın esnaf, tarım ve KOBİ bankacılığındaki köklü uzmanlığını ve kuruluşundan gelen duyarlı bankacılık anlayışını uluslararası örnek bir model sunan yenilikçi uygulamalar ile dijital kanallara taşımak. Bu doğrultuda, internet ve akıllı telefon kullanımının en yaygın olduğu ülkelerden biri olarak, salgın sürecinde önemi daha da artan dijital bankacılık kanalları ile finansal imkanları herkes için erişilebilir kılarak üretimin sürdürülebilirliğini destekliyoruz.”

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın