Ana SayfaKredilerİş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

-

İş Bankası’ndan Ertelemeli Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi veren bankaların geneli bu kredi için erteleme özelliğini aktif etmiyor. Ancak İş Bankası konut kredisi kampanyasına baktığımızda müşterinin isteğine göre 1 aydan 6 aya kadar erteleme seçeneği olduğunu görüyoruz. Kredinin ertelenmesi için kredi başvurunuz olumlu sonuçlandıktan sonra bu isteğinizi bankaya bildirmeniz gerekiyor. Kredi erteleme fırsatından faydalananlar normal faiz oranının üzerinde ödeme yaparlar.

İş Bankası konut kredisi faiz oranlarını incelediğimizde henüz yeni nesil oranın oluşturulmadığını görüyoruz. Son kredi faizi düşürme furyasına katılmayan İş Bankası konut kredisi faiz oranları 1,19 olarak belirlenmiş. Bunun yanı sıra konut kredisinde çeşitli ek masraflar da bulunuyor.

Almak istediğiniz İş Bankası konut kredisi için ödemeniz gereken ilk ücret kredi tahsis ücretidir. Bu kredi için ödenecek kredi tahsis ücretinin 500 lira olduğu görülüyor. Bunu krediyi çekerken ödemeniz gerekiyor, aksi halde krediniz size verilirken içinden bu tutar kesilir.

Kredinin ek bir masrafı da ekspertiz ücretidir. İş Bankası konut kredisi ekspertiz ücreti yaklaşık olarak 750 liradır. Bu kredi için konut sigortası ve hayat sigortası da yaptırmanız şarttır.

Krediyi almak için yaptıracağınız konut sigortası 269 TL, kendiniz için yaptıracağınız hayat sigortası ise 135 TL’dir. DASK için de ayrıca 180 liralık bir ödeme yapmanız gerekiyor.

İş Bankası konut kredisi fırsatı sayesinde 100 bin liralık kredi kullanırsanız ve 10 yıl vade isterseniz masraflar haricinde aylık olarak ödemeniz gereken ücret 1569 lira olacaktır. Kredinin taksitlerini ya da tamamını erken ödemeniz durumunda yüzde 1 ile 2 arasında değişen erken ödeme cezasını da bankaya ödemeniz gerekir. 100 bin liralık bir kredinin toplam geri ödemesine baktığımızda 188 bin lira olduğunu görüyoruz. Konut kredisi faizleri diğer bankalarda çok düşükken İş Bankası’ndan konut kredisi almak pek mantıklı görünmüyor. Zira kaybınız yaklaşık 18 bin lira.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,251BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
39TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol