Kuveyttürk Devlet Destekli Konut Hesabı Başvuruları Başladı

0

Kuveyttürk Devlet Destekli Konut Hesabı

Ev satın almak için para biriktiren kişiler bu birikimlerini devlet destekli konut hesaplarında yaptıklarında yüzde 20’ye kadar devlet desteği alabiliyorlar. Devletten konut desteği alabilmek için yapılması gereken tek şey ise hesap açmak ve düzenli aralıklarla bu hesaba para yatırmaktır. Belli bir süre sonra alacağınız evini bulduğunuzda para çekmek istediğiniz zaman devlet tarafından paranızın yüzde yirmisi kadar destek alıyorsunuz. Böyle konut kredisi çekerek faiz tutarı ödemekten kurtulabilirsiniz.

  • Konut hesabı açmak isteyenler bu hesabı açtıklarında 3 yıl vadeyi kabul etmiş olurlar. Yani hesabınızdan paranızı tekrar çekebilmek için 3 yıl boyunca düzenli bir şekilde yatırımlara devam etmeniz gerekiyor.
  • Konut hesabına yatırımlar aylık ya da 3 aylık periyotlarla yapılabilir, burada seçim hakkı sizlere verilmiştir.
  • Kuveyttürk konut hesabı açarken en fazla 30 bin lira yatırabilirsiniz. Bu yatırımın üstüne çıkmanız söz konusu değildir. Ardından tercih ettiğiniz ödeme aralığına göre aylık ya da 3 aylık aralarla belli miktarda para yatırmanız gerekiyor.
  • Aylık periyotlarda yatırabileceğiniz tutar 250 lira ile 2500 lira arasında değişirken 3 aylık periyotlarda yapabileceğiniz yatırım 750 lira ile 7500 lira arasında değişir.
  • Bu hesaba para yatırılması için Kuveyttürk cari hesabınızdan ya da Kuveyttürk kredi kartınızdan ödeme talimatı verebilirsiniz.

Kuveyttürk konut hesabı açmanız durumunda devletten yüzde 20’ye kadar destek alabileceksiniz. Bunun yanı sıra alabileceğiniz desteğin üst limiti 15 bin liradır. Yani 3 yıl boyunca 75 bin lira biriktirdiğiniz takdirde paranızı devlet desteğiyle birlikte 90 bin lira olarak çekebileceksiniz. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın