Bankalara Göre 20 Bin Liralık Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Birçok bankadan sıfır ya da 2. El araç satın almak için kredi çekebilirsiniz, ancak bankaların masrafları ve kredi faiz oranları değişebiliyor. Genel olarak en çok tercih edilen bankaların masrafları ve kredi faiz oranları ise şu şekilde:

Garanti Bankası taşıt kredisi faiz oranları 1,29’dan başlıyor. Bu bankadan taşıt kredisi çekebilmek için 100 lira masraf ödemeniz gerekir. Bunun yanı sıra 36 ay vadeli olarak aldığınız kredinin taksitleri için ayda 728 lira ödemeniz gerekiyor. Aldığınız 20 bin liralık taşıt kredisini geri ödemek için toplamda 26 bin 338 lira ödeme yapmalısınız.

Denizbank taşıt kredisi faiz oranları 1,25 olarak belirlenmiş durumda. Bu bankadan taşıt kredisi almak isteyenlerin kredi başvurusu esnasında 100 liralık masrafı ödemeleri gerekiyor. 36 ay vadeli olarak alınan 20 bin lirayı geri ödemek istediğinizde aylık taksit tutarınız 725 lira olacaktır. Kredinin toplam geri ödeme tutarı ise 26 bin 233 liradır.

Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranları ise bayrama özel olarak 1,25 şeklimde belirlendi. Üstelik bayrama kadar kredi çeken kişiler hiçbir şekilde masraf ödemeyecekler. Alınan 20 bin liranın 36 aylık taksitlere ayrılması durumunda aylık ödenmesi gereken ücret 723 lira oluyor. Bankaya ödeyeceğiniz toplam kredi ödemesi ise 26 bin 29 liradır.

Taşıt kredisi almak yerine taşıt finansmanı almak istiyorsanız Kuveyttürk Katılım Bankası sayesinde 100 lira masraf ödeyerek 1,22 kâr payı içeren taşıt finansmanı alabilirsiniz. Bu finansmandan 20 bin lira alıp 36 ay taksit yaptırdığınızda aylık taksit tutarı 718 lira olacaktır. Finansman için bankaya ödeyebileceğiniz toplam geri ödeme ise 25 bin 973 lira olacaktır.

Akbank taşıt kredisi faiz oranları da ortalama bir durumda olup 1,25 olarak belirlenmiştir. Bankanın mevcut taşıt kredisi kampanyasından faydalanmak isteyenlerin kredi başvurusu esnasında 100 lira bir masraf ödemeleri gerekiyor. Buna ek olarak 20 bin lira 36 taksite bölündüğünde aylık olarak ödemeniz gereken ücret 723 lira olacaktır. Toplam geri ödenmesi gereken ücret ise 26 bin 1239 liradır.

Türkiye İş Bankası taşıt kredisi faiz oranları 1,24’tür, bu faiz oranı sadece sıfır araçlar için geçerli olmakla beraber ikinci el araçlar için oluşturulan kredinin faiz oranları biraz daha yüksektir. Bu krediyi almak isteyenlerin 100 liralık masrafı peşin olarak ödemeleri gerekmektedir. Kredinin aylık taksit tutarı ise 721 liradır. 20 bin liralık krediyi 3 yılda ödediğinizde 26 bin 77 lira ödeme yapmış olursunuz.

Halkbank taşıt kredisi faiz oranları 1,35 olarak belirlenmiştir, bu faiz oranından faydalanarak taşıt kredisi çektiğinizde 100 liralık masraf ödemeniz gerekiyor. 20 bin liralık taşıt kredisi için 36 ay ödeme planı kabul etmeniz durumunda bir ayda 737 lira ödemeniz gerekiyor. Kredi için toplam geri ödeme tutarı ise 26 bin 652 liradır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın