Ana SayfaKredilerKuveyttürk Konut Finansmanı Kâr Payı Oranları 2016

Kuveyttürk Konut Finansmanı Kâr Payı Oranları 2016
K

-

Kuveyttürk Konut Finansmanı

Kuveyttürk Katılım Bankası uzun süredir ülkemizde hizmet veren ve faizsiz bankacılık anlayışıyla ürünlerini bizlere sunan bir bankadır. Kuveyttürk Katılım Bankası’nda herhangi bir şekilde kredi ya da faiz bulunmuyor. Bunun yerine bankadan finansman alabiliyor, daha sonra aldığınız için kâr payı ödüyorsunuz.

Kuveyttürk konut finansmanı için belirlenen kâr payı oranı 1,09’dur. Bu oran sadece sizlere verilen finansmanın üzerinden alınacak olan kâr payını gösterir. Yani diğer masraflarla kâr payının herhangi bir şekilde ilgisi yoktur. Kuveyttürk konut finansmanı almak istediğiniz zaman vade seçeneği olarak sizlere 120 ay sunuluyor. Bunun üzerine çıkamıyorsunuz.

Konut finansmanı için ödemeniz gereken ekspertiz ücreti 550 liradır. Ancak bu ücret sabit değildir. Evinizin konumuna göre ekspertiz ekibinin talep ettiği ücret daha fazla olabilir. Bu durumda sizlerden alınacak olan ekspertiz ücreti de değişebilir.

Finansman için ayrıca ödemeniz gereken masraflardan biri de finansman tahsis ücretidir. Bu ücreti peşin olarak Kuveyttürk Katılım Bankasına ödemeniz gerekiyor. Bunun için belirlenen ücret ise sadece 500 liradır. Buna ek olarak ipotek bedeli için 225 lira ödemeniz gerekiyor.

Kuveyttürk Katılım Bankasının sizlere sunduğu bu finansman için 120 aya kadar vade talep edebilirsiniz. Bir de evin sadece yüzde yetmiş beşlik kısmı için finansman alabileceğinizi unutmamanız gerekiyor. 100 bin lira finansman alarak bunu 120 ay vadede ödemek isterseniz tüm masraflar hariç ayda 1497 lira ödemeniz gerekiyor. 100 bin liralık konut finansmanı için toplam geri ödeme yapacağınız ücret ise 179 bin 739 liradır. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol