Kuveyttürk Konut Finansmanı Kâr Payı Oranları 2016

Google Haberlere Abone Ol:

Kuveyttürk Konut Finansmanı

Kuveyttürk Katılım Bankası uzun süredir ülkemizde hizmet veren ve faizsiz bankacılık anlayışıyla ürünlerini bizlere sunan bir bankadır. Kuveyttürk Katılım Bankası’nda herhangi bir şekilde kredi ya da faiz bulunmuyor. Bunun yerine bankadan finansman alabiliyor, daha sonra aldığınız için kâr payı ödüyorsunuz.

Kuveyttürk konut finansmanı için belirlenen kâr payı oranı 1,09’dur. Bu oran sadece sizlere verilen finansmanın üzerinden alınacak olan kâr payını gösterir. Yani diğer masraflarla kâr payının herhangi bir şekilde ilgisi yoktur. Kuveyttürk konut finansmanı almak istediğiniz zaman vade seçeneği olarak sizlere 120 ay sunuluyor. Bunun üzerine çıkamıyorsunuz.

Konut finansmanı için ödemeniz gereken ekspertiz ücreti 550 liradır. Ancak bu ücret sabit değildir. Evinizin konumuna göre ekspertiz ekibinin talep ettiği ücret daha fazla olabilir. Bu durumda sizlerden alınacak olan ekspertiz ücreti de değişebilir.

Finansman için ayrıca ödemeniz gereken masraflardan biri de finansman tahsis ücretidir. Bu ücreti peşin olarak Kuveyttürk Katılım Bankasına ödemeniz gerekiyor. Bunun için belirlenen ücret ise sadece 500 liradır. Buna ek olarak ipotek bedeli için 225 lira ödemeniz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ağustos)

Kuveyttürk Katılım Bankasının sizlere sunduğu bu finansman için 120 aya kadar vade talep edebilirsiniz. Bir de evin sadece yüzde yetmiş beşlik kısmı için finansman alabileceğinizi unutmamanız gerekiyor. 100 bin lira finansman alarak bunu 120 ay vadede ödemek isterseniz tüm masraflar hariç ayda 1497 lira ödemeniz gerekiyor. 100 bin liralık konut finansmanı için toplam geri ödeme yapacağınız ücret ise 179 bin 739 liradır. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...