Ana SayfaGündemHalkbank, 83. Yılında Modern Bankacılık Liderliğini Yapıyor!

Halkbank, 83. Yılında Modern Bankacılık Liderliğini Yapıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Halkbank Genel Müdürü Arslan’ın yaptığı açıklamada son 4 yıl içinde ekonomiye 1.1 trilyon lirayı aşan desteği sağlamaları ile 83.yıl dönümlerinde de modern bankacılık için dikkat ettiklerini öne sürdü.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Türkiye’de modern bankacılığın liderliğini devam ettirerek 1.1 trilyon lirayı geçen destek ile reel sektörün her daim yanında olduklarını belirtti. Toplamda 83. kuruluşun yıl dönümü ile açıklamalarına köklü bankacılık deneyimini yenilikçi uygulamalarla bütünleştirerek Türkiye’de modern bankacılığın liderliğinin altını çizdi.

Halkbank
Halkbank

1938 yılında Mustafa Kemal Atatürk gözetimi altında kuruluşu olmanın ağırlığı ile ekonominin gelişmesinde ve gücünü koruyabilmesinde önemli sorumluluklar üstlendiğini ifade etti.

Modern Bankacılık Yapılandırma Çalışmaları Devam Ediyor!

Modern Bankacılık Yapılandırma Çalışmaları Devam Ediyor!
Modern Bankacılık Yapılandırma Çalışmaları Devam Ediyor!

Halkbank müşterilerin ihtiyaçlarına olumlu yanıt verebilmek için vatandaşlara değerlerini sunmada yönetim için dijitalleşme ekseninde yenilemeler yapılmada ve istikrarın devamlılığına dikkat edilmesinde ayrıcalıklı olarak açıklamalar yapan Arslan, internet ve mobil bankacılık hizmetlerinde de 10 milyonu aşkın müşterisiyle finansal etkisini performansına yansıtarak aktif toplamlarını 692,9 milyara yükseldiğini de söyledi. Açıklamalarında şunlara da yer verdi;

“Aktif büyüklüğümüzü geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41,1 artırdık. Çeşitli meslek gruplarına özel çözümler üreterek ekonomik canlılığa katkı vermeye odaklanan bankamız, 2020 yılının aynı dönemine kıyasla nakdi kredilerinde yüzde 30,3 artış sağladı. Toplam kredilerimizi de aynı dönemde yüzde 30,8 artışla 577,7 milyar liraya yükselttik. Bankamız, özellikle TL nakdi kredilerde yüzde 37,6 büyüme başarısı yakalarken, toplam mevduatımızı da yüzde 44,1 artışla 471,6 milyar liraya ulaştırdık. Mart sonu itibarıyla çalışan sayısını 23 bin 500 kişiye yükselttiklerini belirterek, ‘Son bir yılda 11 yeni şube açarak toplam şube sayımızı 1.017’ye çıkardık. Son bir yılda 124 milyar liralık KOBİ kredisi kullandırdık.”

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,248TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.