Ana SayfaGündemHalkbank, 83. Yılında Modern Bankacılık Liderliğini Yapıyor!

Halkbank, 83. Yılında Modern Bankacılık Liderliğini Yapıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Halkbank Genel Müdürü Arslan’ın yaptığı açıklamada son 4 yıl içinde ekonomiye 1.1 trilyon lirayı aşan desteği sağlamaları ile 83.yıl dönümlerinde de modern bankacılık için dikkat ettiklerini öne sürdü.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Türkiye’de modern bankacılığın liderliğini devam ettirerek 1.1 trilyon lirayı geçen destek ile reel sektörün her daim yanında olduklarını belirtti. Toplamda 83. kuruluşun yıl dönümü ile açıklamalarına köklü bankacılık deneyimini yenilikçi uygulamalarla bütünleştirerek Türkiye’de modern bankacılığın liderliğinin altını çizdi.

Halkbank
Halkbank

1938 yılında Mustafa Kemal Atatürk gözetimi altında kuruluşu olmanın ağırlığı ile ekonominin gelişmesinde ve gücünü koruyabilmesinde önemli sorumluluklar üstlendiğini ifade etti.

Modern Bankacılık Yapılandırma Çalışmaları Devam Ediyor!

Modern Bankacılık Yapılandırma Çalışmaları Devam Ediyor!
Modern Bankacılık Yapılandırma Çalışmaları Devam Ediyor!

Halkbank müşterilerin ihtiyaçlarına olumlu yanıt verebilmek için vatandaşlara değerlerini sunmada yönetim için dijitalleşme ekseninde yenilemeler yapılmada ve istikrarın devamlılığına dikkat edilmesinde ayrıcalıklı olarak açıklamalar yapan Arslan, internet ve mobil bankacılık hizmetlerinde de 10 milyonu aşkın müşterisiyle finansal etkisini performansına yansıtarak aktif toplamlarını 692,9 milyara yükseldiğini de söyledi. Açıklamalarında şunlara da yer verdi;

“Aktif büyüklüğümüzü geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41,1 artırdık. Çeşitli meslek gruplarına özel çözümler üreterek ekonomik canlılığa katkı vermeye odaklanan bankamız, 2020 yılının aynı dönemine kıyasla nakdi kredilerinde yüzde 30,3 artış sağladı. Toplam kredilerimizi de aynı dönemde yüzde 30,8 artışla 577,7 milyar liraya yükselttik. Bankamız, özellikle TL nakdi kredilerde yüzde 37,6 büyüme başarısı yakalarken, toplam mevduatımızı da yüzde 44,1 artışla 471,6 milyar liraya ulaştırdık. Mart sonu itibarıyla çalışan sayısını 23 bin 500 kişiye yükselttiklerini belirterek, ‘Son bir yılda 11 yeni şube açarak toplam şube sayımızı 1.017’ye çıkardık. Son bir yılda 124 milyar liralık KOBİ kredisi kullandırdık.”

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.