Garanti Taşıt Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum

Bankalar son görüşmelerin ardından faiz oranlarında düzenlemelere gittiler. Söz konusu düzenlemeler ülkemizde meydana gelen olağanüstü durumların ardından gerçekleşti. Resmi kurumların bankalara yönelik çağrıları kapsamında, bankalar gerek taşıt kredilerinde gerekse de, konut kredilerinde önemli gerilemeler gerçekleştirdiler. Garanti bankası da bu bankalardan birisidir.

Bununla birlikte Garanti Bankası taşıt kredisi faiz oranları, bulunabilecek en düşük faiz oranları değildir denilebilir. Yine de Garanti bankası ülkemizdeki önemli ve güvenilir bankalardan birisidir ve bu banka ile çalışmaya karar verdiğinizde, alacağınız kredi ve sonrasındaki hizmette belirli standartlara sahip olursunuz denilebilir.

Garanti Bankasında Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ne Civarda?

Garanti bankası da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kredi faiz oranlarında yapılacak geriletme çağrısına uyan bankalardan birisi. Cumhurbaşkanı konut kredisinde belirli bir miktarda gerileme talep etmişti ve söz konusu gerileme sonrasında, yine de beklentiler tamamen karşılanmamıştı.

Konut kredisinin yanı sıra taşıt kredisinde de gelecek dönemlerde gerilemeler bekleniyor. Şimdilerde Garanti Bankası taşıt kredisi faiz oranları %1.44 oranlarında seyrediyor.

Bu değerin gelecekte düşmesi söz konusu. Ayrıca ek olarak belirtebiliriz ki, söz konusu faiz oranları vade sayısına veya çekilecek kredi miktarına göre de değişim göstermiyor.

Eğer taşıt kredisi almak istiyorsanız, bu durumda doğrudan bankanızla iletişim geçmeniz daha doğru olacaktır. Bu sayede bankanızın size yönelik özel kredi faiz oranlarını da öğrenebilirsiniz. Belirtilen Garanti Bankası taşıt  kredi faiz oranları ile kafanızdaki sorulara ilişkin soru işaretleri giderilmeye çalışılmıştır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın