Fibabanka Uygun Konut Kredi Faiz Oranları

0

Düşüşlerin hızlı bir biçimde gerçekleştiği konut kredilerin, bankalar bir yarış içerisinde konut kredisi faiz oranlarını düşümreye başladı. Bu düşüş birçok banka tarafından genel itibariyle 60 ay yani 5 yılın altındaki vade sürelerinde avantajlı fırsatlar doğurmaktaydı.

Ancak kamu bankaları dışında 60 ayın (5 yılın) üzerindeki vadeler için bu oranlar yine %1’in üzerinde oranlarda seyretmekteydi. Özellikle özel bankalar 60 aya kadar %1’in altında kredi faiz oranları sunarken, 60 ayın üzerinde yine kredi faiz oranları bir yükseliş gösterebiliyordu.

Fibabanka konut kredisi faiz oranlarını diğer bankalara nazaran daha uygun koşullarda sizlere sunmaktadır.  Fibabanka’dan uygun konut kredi faiz oranları %0,97 ve %1,02 arasında değişen oranlarla konut kredisi kullanabilirsiniz.

Uygun konut kredisi faiz oranları diye belirtilmekte çünkü 60 ayı aşan vadelerde genel itibariyle bankalar %1,05’in üzerinde oranlar uygulamaktadır. Fibabanka’nın %0,03’lük bir avantajı bulunmakta. Küçük farklar gibi gözüken bu detaylar, büyük çaplı kredilerde size daha az masraflar yaptıracaktır. 10 yıla kadar vade seçeneği bulunan konut kredi faiz oranları 500 bin TL’ye kadar olan tutarlar için 60 aya kadar %0,97, 60-120 ay arası için %0,99 faiz oranları uygulamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Ekim 2022!

500 bin TL ve 750 bin TL arasındaysa sizlere uygulanacak olan konut kredi faiz oranları, %0,99 ve %1,02 aralığında olacaktır.

Fibabanka ile uygun konut kredi faizleri sizleri böylece uzun vadede rahatlatacak limiti bol krediler karşılayacaktır. Kredi başvurularınız için Fibabanka şubesi bulunan illerde bulunmanız gerekmektedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın