İş Bankası’ndan Konut Kredisi Faiz Düşüşleri

0

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi faiz oranları ülkemize meydana gelen son değişiklikler itibariyle önemli değişimler göstermiştir. Bunlar arasında İş Bankası konut kredi faiz oranları da bulunuyor. Son meydana gelen olaylar nedeniyle konut kredisindeki faiz oranları artış göstermişti.

Bunun üzerine devlet yetkilileri bankalara söz konusu faiz oranlarını düşürmeleri çağrısında bulunmuşlardı. Söz konusu çağrıların ardından da Bankacılık Denetleme Kurumu, banka yetkilileri ile görüşmüştü ve görüşmeler olumlu geçmişti.

Daha sonra kredi faiz oranlarında belirli düşüşler meydana da gelmişti. Fakat söz konusu düşüşler tümüyle yeterli görülmemiş ve bunun üzerine 2. 3. çağrılar yapılmıştı.  İş Bankası konut kredisi faiz oranlarında ve diğer bankaların kredi faiz oranlarında düşüşler bekleniyor. Bununla birlikte faiz oranlarının belirli bir seviyeye geldiğini söylemek de mümkün.  

Bu kapsamda derlenen bilgilerle İş Bankası’nın konut kredisi faiz oranlarına dair bilgilere de yer verilmektektir.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ağustos)

İş bankası konut kredisi faiz oranları konusunda belirli standartlara sahip bankalardan birisidir. Ne miktara göre ne ödeme ayına göre söz konusu bankada konut kredisinde kredi faiz oranları fiks hale gelmiş durumdadır. İş Bankası kredi faiz oranları %1.19 mertebesi ile oldukça uygun bir düzlemde ilermektedir.

Konut kredisi için 10 yıla kadar süren vade süreleri söz konusu. Miktar arttıkça aylık ödenecek miktar artış gösteriyor fakat faiz oranı sabit kalıyor. Banka ayrıca taksit sayısını azaltmanız durumunda da söz konusu faiz oranlarını değiştirmiyor. 6 ay dahi kredi alsanız faiz oranı %1.19 olarak belirtilmektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın