Ekonomi Ziraat Bankası'ndan Devlet Katkılı Konut Hesabı

Ziraat Bankası’ndan Devlet Katkılı Konut Hesabı

Son Güncelleme:

Konut alımlarına yönelik teşviklerin arttırılması ve ev sahibi olamayanalrın konut alabilmesi için devlet bazı düzenlemeler gerçekleştirmişti. Bunun üzerine Ziraat Bankası da bu düzenlemelere binayen Konut Hesabı hizmeti veren bankalardandır.

Devlet tarafından ev almak isteyenlere verilecek olan 15 bin TL’lik devlet desteği ile 5 yıllık bir birikimin sonunda evinizi alabilirsiniz. Dilerseniz zorunlu tutulan 3 yıllık süreyi tamamlayarak da 13 bin TL’yi kapsayan bir devlet desteği almanız da mümkün.

Ziraat Bankası Devlet Katkılı Konut Hesabı, sizlerin ev sahibi olmanız için açtırabileceğiniz konut hesabı desteklerinden bir tanesidir. 7 Nisan 2015 itibariyle tamamı kendi adınıza kayıtlı bir eviniz, kat mülkiyetiniz, müstakil bir konut tapusu sahibi değilseniz siz de ilk defa alacağınız ev için bir kereliğine bu destekten faydalanabiliyorsunuz.

Devlet katkılı konut hesabından faydalanabilmeniz için en az 36 ay düzenli ödeme gerçekleştirmiş olmanız Ziraat Bankası tarafından koşulan şartlar arasında yer almaktadır. Konut satın alımından itibaren 6 ay içerisinde bankaya başvuru gerçekleştirerek devlet destekli konut hesabından faydalanabilirsiniz.

Ayrıca düzensiz ödemeler gerçekleştiren kişiler katkıdan yararlanamayacaklardır. Konut hesabı açımlarınızda TL cinsinden hesap açımları yapmanız gerekmektedir. Düzenli ödemeleri aksatmayacak durumlarsa 1 aylık ödemeler için 3 kez aksaklıklar 3 aylık ödemeler içinse 1 yıl içerisinde 1 kez  yapılan aksalıklar düzenli ödemeler için aksaklık teşkil etmeyecektir.

Ödemeleriniz için aylık minimum 250 TL, maksimum 750 TL’lik ödemeler gerçekleştirebilirsiniz. 3 aylık ödemeler içinse bu tutarların 3 katı şeklinde sınırlamalar bulunmaktadır. Birikim tutarınızın %15’le çarpılması şeklinde 36 ve 60 ay aralığında 13 bin TL ve 14 bin TL arasında değişen devlet desteği sağlanmaktadır.

Devlet katkılı konut hesabına 60 ay ve üzeri yatırımlarınızdaysa birikim tutarınının %20’le çarpılması şeklinde ödemeler 15 bin TL’yi geçmeyecek şekilde yapılmaktadır.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,253BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,785TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,510TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler