Ana SayfaKredilerYapı Kredi Konut Kredisi Faizleri Ne Durumda?

Yapı Kredi Konut Kredisi Faizleri Ne Durumda?
Y

-

Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranları

Ülkemizin önemli bankaları, zaman zaman ülke içerisinde yaşanan gelişmelere göre tüm faiz oranlarında artışa gidebiliyorlar. Özellikle çok önemli olayların meydana gelmesinin ardından, çok sayıda bankada çok sayıda kredi oranında önemli artışlar oluyor.

Bu noktada Yapı Kredi konut kredisi faiz oranları da ülkemizdeki son olaylardan etkilendi ve artış gösterdi diyebiliriz. Daha sonra devlet mercilerinin görüşmeleri ile tüm bankalarda belirli miktarlarda düşüşler gerçekleşti fakat, söz konusu düşüşler yeterli bulunmadı. Çünkü konut kredisi gibi yaygın şekilde başvurulan bir kredi türünde, beklenti büyük oranda %1’in altındaydı.

Çoğu banka gibi Yapı kredi bankası konut kredisi faiz oranları açısından belirli vadeler için yüzde 1’in altına doğru yol kat etti fakat genel beklenti 10 yıl ve üstünde söz konusu düşüşlerin gerçekleşmesinden yana. Tabi olay sadece konut kredisi ile kısıtlı değil, aynı zamanda diğer bankalarda da düşüşler beklenmekte.

Konut Kredisinde Kredi Faiz Oranları

Yapı Kredi Bankası için konut kredisi faiz oranları vadeye göre pek değişim göstermiyor diyebiliriz. İster 2 yıl ister 10 yıllık vadeler olsun Yapı kredide konut faiz oranları 1.12 ila 1.07 arasında değişim gösteriyor. Bu kredi faiz oranları standart krediler için böyle bir hal göstermektedir. 

Her ne kadar beklenti %1’in altı olsa da henüz Yapı Kredi söz konusu indirimi uygulamış değil. Tabi söz konusu bankanın müşterisi olmak ve kredi notunuzun iyi olması ek indirimler almanızı da sağlayabilir. İndirimli krediler içinse faiz oranları %0,99 gibi bir seyir izlemektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol