Bankalara Göre İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç kredisi çekmek istiyorsanız birçok farklı seçeneğinizin olduğunu bilmeniz gerekiyor. Hem masraflı hem de masrafsız kredi seçenekleriyle ihtiyaç kredisi kullanabiliyorsunuz. Bankaların genel olarak ihtiyaç kredisi faiz oranları ise şu şekilde:

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi faiz oranları şu anda 1,36 olarak belirlenmiştir. Bu bankanın geçerli kampanyasını tercih ederek 10 bin lira ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler toplamda 50 lira masraf öderler. Bu masrafın yanı sıra tercih edebileceğiniz vade seçeneği 1 ay ile 36 ay arasında değişmektedir. Vade seçeneklerinden birini seçtikten sonra kredinizi alabilirsiniz. 36 ay vadeli 10 bin lira kredinin aylık taksit tutarı 369 lirayken toplam geri ödeme tutarı ise 13 bin 352 liradır.

Türkiye İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları da 1,35’ten başlıyor. Bankanın bu özel ihtiyaç kredisi fırsatından faydalanmak isteyenlerin 50 liralık kredi masrafını ödemeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra kredinin maksimum vade seçeneği 36 aydır, 36 ay vadeli alınan 10 bin lira kredinin bir aylık taksit tutarı ise 368 liradır. Bu krediden faydalanan kişiler toplamda 13 bin 326 lira geri ödeme yaparlar.

Garanti ihtiyaç kredisi faiz oranı ise 1,47 olarak belirlenmiştir, bu ihtiyaç kredisinin 10 bin liralık tutarı için belirlenen masraf 50 liradır. Eğer 10 bin lira kredi alıp bunu 36 ay taksitle ödemek isterseniz ayda 377 lira ödemeniz gerekir. Kredinin toplam geri ödeme bedeli ise 13 bin 643 lira olmaktadır.

Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranları 1,39’dan başlıyor, kredinin 10 bin liralık tutarı için 50 lira masraf ödemek gerekiyor. Akbank ihtiyaç kredisi için talep edilebilecek maksimum vade sayısı diğer krediler gibi 36 aydır. 36 ay vadeyle aldığınız kredinin tek bir taksiti 371 lira olacaktır. Toplamda geri ödemeniz gereken ücret ise 13 bin 431 liradır.

İng Bank ihtiyaç kredisi faiz oranı ise sadece 0,99’dur. Ancak bu kredi faiz oranı değişken bir faiz oranıdır. Bankaya kredi başvurusu yaparsanız önde skorlandırma işlemine tabii tutulursunuz. Bu durumda size özel bir kredi faiz oranı belirlenir. Eğer kredi notunuz yeteri kadar yüksekse 0,99 faiz oranıyla kredi kullanabilirsiniz. Bu kredinin 10 bin liralık tutarı için ödemeniz gereken masraf tutarı 50 lira olmaktadır. Kredinin vade seçenekleri ise 1 ay ile 36 ay arasında değişiyor. Seçiminizi yaptıktan sonra 36 ay vade ile krediyi geri ödemek isterseniz ayda 343 lira ödersiniz. Toplamda geri ödemeniz gereken ücret ise 12 bin 398 lira olacaktır.

Odeabank ihtiyaç kredisi faiz oranı ise banka tarafından 1,29 lira olarak belirlenmiştir. Bu krediden 10 bin lira olarak faydalanmak isteyen kişiler 50 lira masraf ödemesi yapmak zorundadırlar. Kredi için talep edebileceğiniz en fazla vade 36 ay olmakla birlikte bu şekilde aldığınız kredinin bir aylık taksiti 364 lira olacaktır. Odeabank ihtiyaç kredisinden 10 bin lira alan ve bunu 3 yılda ödeyenler toplamda 13 bin 169 lira öderler.

Çekeceğiniz ihtiyaç kredileri için ödemeniz gereken masrafları peşin verebilirsiniz. Aksi halde kredi size verilirken masraf kesintisi yapılacaktır. Bazı bankalar kesinti yapmıyor, masrafı doğrudan sizden alıyorlar. Bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın