Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası  geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde kredi faiz  oranlarında değişiklikler yapan bankalardan birisidir. Bildiğiniz üzere bankaların tüm kredi faiz oranlarında geçtiğimiz aylarda önemli değişimler meydana geldi.

Söz konusu değişimlerin temel sebebi ise ülkemizde olan olaylardı. Olayların çok önemli seviyelere çıkmasına rağmen, yine de bankaların tüm kredi konularında yükseltici oranlar koymaması sevindirici iken, yine de artışlar ülke ekonomisinde olumsuz etki yaratabilecek durumdaydı.

Bu noktada, banklarla yapılan görüşmelere ve onlara yönelik yapılan çağrılar başarı gösterdi. Sonuç itibariyle, beklenen sonuç Garanti Bankası gibi önemli bankaların, özellikle konut kredisi faiz oranlarının yüzde 1’in altına inmesiydi.

Garanti Bankası indirimli konut kredisi faiz oranlarıyla konut satışlarında hareketlilik söz konusu olmaya başlamıştır. Söz konusu iniş kısmen gerçekleşti diyebiliriz.

Garanti bankası konut kredisi faiz oranları da diğer bankalar gibi önemli gerilemeler gösterdi. Peki vadeye göre Garanti’nin konut kredi faiz oranları ne civarda?

Garanti Faiz Oranları

Ülkemizde meydana gelen olayların ardından kredi faiz oranları açısından en fazla merak edilen bankalardan birisi de Garanti bankası.

Garanti bankası konut kredisi faiz oranları vade sayısına göre değişim gösteriyor. Garanti bankasında 240 aya kadar vade ile konut kredisi alabiliyorsunuz. 130 ile 240 ay arasındaki faiz oranları 1.15 seviyelerindeyken, 70 ila 120 ay arasında Garanti bankası konut kredi faiz oranları 1.08 oranına düşüyor. Bunun altındaki vadelerde ise faiz oranları 0.99’a gerileme gösteriyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın