Ana SayfaEkonomiBorcu Olan Esnaflara Müjde! Esnafa Borç Yapılandırması Geliyor

Borcu Olan Esnaflara Müjde! Esnafa Borç Yapılandırması Geliyor
B

-

Süleyman Soylu’dan Borçlu Esnaflara Yönelik Açıklamalar

Yaklaşık 2 milyon 900 bin esnafın prim borcu bulunuyor. Prim borcu yapılandırma işlemleri için gerekli başvuru ise 1 Eylül’de başlayacak, buna ek olarak ödenmesi gereken prim ücretleri de düşecek. Esnafa müjdeyi Süleyman Soylu verdi. Bakan yaptığı açıklamada borçlu esnaflarla ilgili birçok önemli karara vurgu yaptı. Esnafı ilgilendiren ilk müjde prim borçlarıyla ilgili oldu.

Vergilerini Peşin Ödeyene Yüzde 50 İndirim

Geçmişte ödenmeyen vergileri arttıran etkenlerden biri faiz diğeri de enflasyon değeri olarak karşımıza çıkıyor. Enflasyon değeri arttıkça ödenmesi gereken tutar da artıyor, zira paramız sürekli değer kaybediyor. Bakan Süleyman Soylu yaptığı açıklamada vergi borcunu ya da prim borcunu peşin olarak ödeyenlerin yüzde 50’lik enflasyon indirimi kazanacağını söyledi. Özellikle borç miktarı çok olan esnaflar bu fırsattan faydalandıklarında binlerce lira kazançlı çıkabiliyorlar.

Pazartesi Günü Bankalarla Protokol İmzalanacak!

Esnafa bir diğer güzel haberi de bankalar verecek. Zira hem vergi hem de prim borcu olan esnaflara kredi çıkmıyordu. Bu durum karşısında yeteri kadar finansman bulamayan esnaflar ise ciddi anlamda zorlanıyorlar. Bakan Soylu yaptığı açıklamada pazartesi günü bankalarla protokol imzalanacağını söyledi. Buna göre vergi borcunu ya da prim borcunu ödemek isteyen kişiler anlaşmalı bankalardan kredi çekebilecekler. Esnaflara özel kredi faiz oranlarının oluşturulması da gündemde. Böylece borcunu erkenden ödeyen esnafların vergi borçlarına ait enflasyon farkının yüzde 50’si alınmayacak. Uzun süredir ödeme yapamayan ve borçlanan esnaflar için bu durum kaçırılmayacak bir fırsat gibi duruyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol