Terör Saldırıları Nedeniyle Zarar Gören Doğu İllerine 35 Milyarlık Yatırım Yapılacak

Google Haberlere Abone Ol:

Doğu İllerine Dev Yatırım Projesi

Başbakan Binali Yıldırım ilk büyük projesini doğu illerinde başlatılacak olan Cazibe Merkezi projesiyle yapacak. Bu proje kapsamındaki illere baktığımızda bütün illerin doğu ve güneydoğu bölgelerinde yer aldığını görüyoruz. Terör saldırıları ve askeri operasyonlar nedeniyle özellikle Şırnak, Hakkari ve Diyarbakır illerinin bir kısmı harabeye dönmüştü. Yatırım planı ve ödenekler onandı. Proje Eylül Ayı itibariyle yapılmaya başlanacak. Bundan önce Binalı Yıldırım’ın doğu illerinde mitingler düzenleyerek halka seslenmesi bekleniyor. Bu sayede hem milli birlik beraberlik mesajları verilecek hem de vatandaşlara projeler tanıtılacak.

Onarılamayan Her Yapı Tekrar İnşa Edilecek

Haziran ayında gündeme gelen bu projeye bazı vatandaşlar karşı çıkmış, evlerinin yerini devlete vermeyeceklerini belirtmişlerdi. Yapılan açıklamaya göre onarılma imkânı bulunmayan her yapı tekrar inşa edilecek, bu konuda seçim vatandaşa bırakılmayacak. Ancak yapının yalnızca bir kısmı zarar görmüş ve bu yapı onarılabiliyorsa onarım işlemleri yapılacak.

Üretimde 5 Yıl Alım Garantisi

Proje kapsamında sadece zarar gören yaşam alanları onarılmakla kalınmayacak, buna ek olarak bölge halkına istihdam sağlayacak üretim haneler de yapılacak. Halk tarafından açılan ve istihdam sağlanan imalathaneler için 5 yıl alım garantisi verilecek. Yani üretilen ürünleri firma satamasa bile devlet kendiişlerinde kullanmak için bu ürünleri bedelini ödeyerek alacak ya da ürünleri satma konusunda aracı olacak. Bu büyük proje sayesinde doğunun hem kalkınması hem de insanların istihdam edilerek işsizlik sorununun ortadan kalması bekleniyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...