Türkiye İş Bankası Devlet Katkılı Konut Hesabı

Google Haberlere Abone Ol:

Devletin konut alımlarına yönelik teşvikleri ve vatandaşın birikimlerine katkı sağlamak için yaptığı düzenlemeler hız kesmeksizin devam etmektedir. 26 Ağustos 2016 tarihi itibariyle devlet tarafından sağlanan konut hesabı destekleri de başlamıştır.

Devlet katkılı konut hesabıyla 5 yıllık birikiminizin sonunda 15 bin TL’ye kadar devlet desteği alabiliyorsunuz. Bu destek için başvurularınızı mevduat ve katılım hesabı açan bankalara konut hesabı adı altında bildirerek açmanız gerekiyor.

Ancak devlet katkılı konut hesabı için tamamı sizin üzerinize kayıtlı bir konut veya kat mülkiyeti gibi durumların olmaması gerekmektedir. Bu 7 Nisan 2016 itibariyle geçerli bir durumdur. Bu tarihten sonra üzerinize kayıtlı bir kat mülkiyeti de olmamalıdır.

Türkiye İş Bankası Devlet Katkılı Konut Hesabı’ndansa bu kişiler faydalanabilecektir. Konut hesabı için %20’ye varan destekler alabilmektesiniz. Banka size hesap açılışına özel olarak bir defaya mahsus olarak 31.674 TL’lik yatırım yapmanıza olanak sağlamaktadır. Devlet desteği ile açacağınız konut hesabı için aylık düzenli yatırımlarınızda minimum 363,95 TL, maksimum ise 2.639,50 TL yatırılabilmektedir. Üç aylık ödemelerde bu tutarın 3 katı baz alınarak ödemeler gerçekleştirilmelidir.

Devlet destekli konut hesabı için ayrıca minimum 3 yıl (36 ay) düzenli ödemeler gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Vadeler 3, 4 veya 5 yıl şeklinde açtırılabilir. Konut hesabı açtırmak isteyen kişilerin konut ediminden sonraki 6 ay içerisinde İş Bankası’na başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Konut destekleri düzenli ödemeler yapıldığı taktirde 13 bin 725,40 TL ve 15 bin 837 TL arasında değişen katkılar sağlamaktadır.

Detaylı bilgi edinimi için ve başvurularınız için bankanın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...