ING Bank İndirimli Konut Kredisi Faiz Oranları

0

ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü

Bilindiği üzere, yaşanan son olayların ardından konut kredilerine yönelik yoğun bir faiz indirimi yaşanmaktaydı. Özellikle, kamu bankaları bu indirim furyasının başını çekere konut kredisi faiz oranları için %1’in altında oranlarla müşterilerine hizmet vermeye başladı.

Bu hareketliliği takip eden özel bankalar da kredi faiz oranlarında bazı indirimler gerçekleştirdi.

INGBank İndirimli Konut Kredisi Faiz Oranları da bu fırsatların bir yenisidir. Müşterilerine şeffaflık ilkesiyle hizmet etmeyi öngören banka, %0,99’dan başlayan faiz oranları uygulamaktadır.

Artan Vadeler İçin Konut Kredisi Faiz Oranları Nedir?

%0,80’lere varan konut indirimlerinin yanında biraz sönük bir faiz indirimi söz konusu olsa da ING Bank’tan hizmet almak isteyen müşteriler için yine de bir avantaj içermektedir. Vade süresine göre artabilen faiz oranları, 36 aylık vade süresine (3 yıl) bu oranları uygulamaktadır. 37 ve 60 aylık süre zarfındaysa %1,01’lik  kredi faiz oranları gözetmektedir.

61 ay ve 120 aylık vade süresi zarfında (5 yıl ve 10 yıl arası) faiz oranları %1,14’ü bularak daha yüksek kredi faiz oranları gözetilmektedir. Kısa vadeli krediler için avantajlı bir seçim oluştururken uzun vadeli konut kredileri için biraz yüksek faiz oranları sizleri karşılayabilir. Müşterileri için örnek bir kredi maliyet tablosu oluşturan bankanın verileri şu şekildedir;

100.000 TL’lik kredi 36 ay vade süresi ve %0,99 konut kredisi faiz oranları ile aylık taksitler 3.315,7 TL’dir. Kredinin toplam masrafı 1.381 TL, aylık toplam maliyet %1,2655, yıllık toplam maliyet oranıysa %13,5484’tür.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın