Denizbank’tan Vadeye Göre Konut Kredisi Faiz Oranları

0

Denizbank’tan Vadeye Göre Kredi Faiz Oranı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısından sonra hızla düşen konut kredisi faiz oranları bankaların konut kredilerinde değişiklik yapmalarını sağladı. Birçok bankada konut kredisi faiz oranları 1 puanın altına düştü. Bu durumda en kazançlı çıkanlar ise kredi çekmek isteyenler oldu.

Denizbank konut kredisi faiz oranları diğer bankaların aksine sabit değil, bu kredi faiz oranlar vadeye göre belirleniyor. Eğer aldığınız krediyi 2 yıl içinde ödemen istiyorsanız sizler için belirlenen kredi faiz oranı 0,89’dur.

25-36 ay arasında konut kredisi borcunu ödemek isteyen kişiler için geçerli faiz oranı 0,95’tir.

37-60 ay arasında borç ödemek isteyenler için bu vadeye özel kredi faiz oranı 0,99’dur.

61 ay ile 120 ay arasında vade seçeneğini tercih edenler için belirlenen konut kredisi faiz oranları ise 1,12’den başlıyor.

121 ay ile 300 ay arasında vade talep edenler ise 1,17 faiz oranı öderler.

İlginizi Çekebilir:  2022 Ekim Ev Kredisi Faiz Oranları

Denizbank konut kredisi kampanyası sayesinde 25 yıla kadar vade talep edebiliyorsunuz. Bütün krediler için ödenmesi gereken kredi tahsis ücreti kredi ücretinin yüzde 0,5’i olarak hesaplanıyor. Diğer ücretler toplamı ise bu kredide 848 liradır. Yani yaklaşık olarak ödemeniz gereken toplam masraf 1348 lira oluyor.

Sizlerden alınan masrafların içinde ekspertiz ücreti de vardır. Bu ekspertiz ücreti sabit olmamakla birlikte evin konumu ve değerine göre değişebiliyor. Bu konuda daha detaylı bilgi için Denizbank şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın