Halkbank’tan Dost Konut Kredisi Kampanyası

Kredi faiz oranlarının düşmesi en çok konut kredilerini etkiledi. Zira önceki oranlarla şimdiki oranlar arasında büyük bir fark var. Bunu daha iyi anlatabilmek için şu örneği verebiliriz, geçmiş oranlarla işlem yapan kişiler 100 bin lira kredi aldıklarında şimdiki geri ödeme tutarından 15-22 bir lira daha fazla ödeme yapıyorlardı. Güncel konut kredisi faiz oranlarıyla kredi veren Halkbank’ın faiz oranları ise şu şekilde:

60 ay vadeli konut kredisine ait faiz oranı 1,10.

120 ay vadeli konut kredisine ait faiz oranı 1,13.

180 ay vadeli konut kredisine ait faiz oranı 1,18.

Halkbank Dost Kredi kampanyasına bağlı olarak kredi almanız durumunda kredi tahsis ücreti ödemezsiniz. Zira Dost Kredi için belirlenen bir tahsis ücreti yoktur, bu kredi masrafsız kredi olarak sunuluyor. Ancak ekspertiz ücreti ve buna benzer ücretler bu kredi için de geçerlidir. Öyle ki 100 bin lira kredi almanız durumunda ipotek tahsis bedeli ve diğer masraflarla birlikte kredi için yaklaşık 805 lira ödemeniz gerekiyor. Bu tutar kredi çekilen evin özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

Bu krediden faydalanmak için en yakın Halkbank şubesine gerekli belgelerle birlikte başvurmanız gerekiyor. Bunlar gelir belgesi, kimlik, ek gelir belgesi, alınacak konuta ait tapu, mesken belgesidir. Eğer ek bir belge sizlerden talep edilecek olursa görevli memur sizlere bunu bildirecektir. Daha sonra kredi başvurunuz yapılır ve onaylanması halinde Halkbank vadesiz hesabınıza tutar aktarılır. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın