Halk Bankası’ndan Memurlara Özel Kredi Faiz Oranları

Halk Bankası’ndan Memura Özel Kredi

Kredi çekmek isteyen memurlar özel bankalar yerine Halk Bankası’nı tercih ettiklerinde avantajlı konut kredisi faizleriyle karşılaşıyorlar. Zira Halk Bankası tarafından düzenlenen kampanya sayesinde memurlar için özel kredi fırsatları oluşturuldu. Kamu çalışanlarına özel olan bu kredinin özellikleri ise şu şekilde:

Memura özel kredi için belirlenen kredi faiz oranı 1,29 olarak belirlenmiştir ve bu kredi faiz oranı sabittir. Kredi başvurusu yaparken özel müşteri değerlendirilmesi yapılmaz, her memur için kredi faiz oranı sabittir.

Eğer bu kredi kampanyasından faydalanarak kredi kullanmak istiyorsanız kredi sayesinde alacağınız her 10 bin lira için bankaya 50 lira kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekiyor. Bu kredi için şart koşulan sigorta bedellerini öğrenmek için Halkbank şubelerinden bilgi alabilirsiniz.

Memura özel kredi için belirlenen vade seçenekleri 1 ay ile 3 yıl arasında değişiyor. Dolayısıyla aylık periyotlarla borcunu ödemek isteyen kişiler 1 ay ile 36 ay arasında bir tercih yapmalılar. Eğer maaşınızı Halkbank sayesinde alıyorsanız otomatik ödeme talimatı verme şansınız da bulunuyor.

10 bin lira kredi alarak bunu 3 yılda, yani 36 ay vadede ödemek isteyen kişilerin aylık ödemeleri gereken aylık taksit ücreti 364 lira 42 kuruştur.

Halkbank’ın memura özel olan bu kredi kampanyasından faydalanan memurlar almış oldukları 10 bin lira krediyi 3 yıl içinde 13 bin 119 lira olarak öderler. Krediye başvuru yapmak için Halkbank şubelerine uğrayabilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.