Halk Bankası’ndan Memurlara Özel Kredi Faiz Oranları

0

Halk Bankası’ndan Memura Özel Kredi

Kredi çekmek isteyen memurlar özel bankalar yerine Halk Bankası’nı tercih ettiklerinde avantajlı konut kredisi faizleriyle karşılaşıyorlar. Zira Halk Bankası tarafından düzenlenen kampanya sayesinde memurlar için özel kredi fırsatları oluşturuldu. Kamu çalışanlarına özel olan bu kredinin özellikleri ise şu şekilde:

Memura özel kredi için belirlenen kredi faiz oranı 1,29 olarak belirlenmiştir ve bu kredi faiz oranı sabittir. Kredi başvurusu yaparken özel müşteri değerlendirilmesi yapılmaz, her memur için kredi faiz oranı sabittir.

Eğer bu kredi kampanyasından faydalanarak kredi kullanmak istiyorsanız kredi sayesinde alacağınız her 10 bin lira için bankaya 50 lira kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekiyor. Bu kredi için şart koşulan sigorta bedellerini öğrenmek için Halkbank şubelerinden bilgi alabilirsiniz.

Memura özel kredi için belirlenen vade seçenekleri 1 ay ile 3 yıl arasında değişiyor. Dolayısıyla aylık periyotlarla borcunu ödemek isteyen kişiler 1 ay ile 36 ay arasında bir tercih yapmalılar. Eğer maaşınızı Halkbank sayesinde alıyorsanız otomatik ödeme talimatı verme şansınız da bulunuyor.

10 bin lira kredi alarak bunu 3 yılda, yani 36 ay vadede ödemek isteyen kişilerin aylık ödemeleri gereken aylık taksit ücreti 364 lira 42 kuruştur.

Halkbank’ın memura özel olan bu kredi kampanyasından faydalanan memurlar almış oldukları 10 bin lira krediyi 3 yıl içinde 13 bin 119 lira olarak öderler. Krediye başvuru yapmak için Halkbank şubelerine uğrayabilirsiniz. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın