Halkbank’tan Girişimcilere 120 Ay Vadeli İşyeri Kredisi

Halkbank işyeri kredisi işyeri açmak ya da mevcut işyerindeki özellikleri genişletmek isteyenler için sunuluyor. Oldukça esnek vade seçeneklerinin yer aldığı bu kredi 120 aya kadar vadelendirilebiliyor. Halkbank İşyeri kredisinin detayları ise şu şekilde:

Halkbank İşyeri Kredisi

KOSGEB ya da benzeri yerlere başvuru yaptığı halde istediği desteği alamayan girişimciler bankaların işyeri kredisi kampanyalarını değerlendirebilirler. Halkbank sayesinde girişimcilere sunulan işyeri kredisiyle kredi çeken kişilere esnek vade ve ödeme seçenekleri sunuluyor. Bu krediden 100 bin liraya kadar faydalanmak da mümkün.

Halkbank işyeri kredisi için belirlenen güncel kredi faiz oranı 1,29’dur ve Halkbank ihtiyaç kredisiyle aynı orana sahiptir. Bu kredi faiz oranı sabit olmakla beraber miktarlar için bir değişim söz konusu değildir. Yani 10 bin lira kredi alan da 100 bin lira kredi alan da aynı kredi faiz oranından faydalanır.

Halkbank işyeri kredisi için belirlenen vade aralığı 1 ay ile 120 ay arasında değişiyor. Dileyen kişiler vadeyi birer ay arttırmak kaydıyla bu iki değer arasında bir vade seçebilirler. İşyeri kredisine başvurular doğrudan Halkbank şubelerinde yapılmaktadır.

İşyeri kredisi kapsamında krediyi alırken kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekiyor. Kredi tahsis ücreti için net bir ücret yoktur, ancak her 10 bin lira için en az 50 lira kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekiyor. Bu da demek oluyor ki 10 bin lira kredi çekenler için tahsis ücreti 50 TL, 50 bin lira kredi çekenler için tahsis ücreti 250 TL, 100 bin lira kredi çekenler için ise tahsis ücreti 500 TL’dir.

100 bin liralık işyeri kredisini 120 ayda ödemek isteyen kişiler bir ayda bin 839 lira öderler. Bu kişiler aldıkları 100 bin liralık kredi için toplamda 220 bin lira geri ödeme yaparlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.