Esnafa Uygulanan Primler Düşüyor!

0

Esnaflar günlük hayat içerisinde heer zaman karşılaşabileceğimiz emektarlardır. Köşedeki fırın, karşıdaki bakkal ve yanımızdaki kuaföre kadar bizlerin yakınımızdadırlar. Esnaflara yönelik birçok fırsatın düzenlendiği ülkemizde yeni bir müjde gelmektedir.

Esnafa uygulanan primler düşüyor! Esnaflar, prim borçları yapılandırmaları için 1 Eylül’de başvurularını gerçekleştirebilirler. Borcunu yapılandıracak olan esnaflar içinse ayrıca kredi imkanı da gelmektedir. 2 milyonu aşkın esnafın ödeyeceği primlerin düşmesiyle birlikte esnaflar, rahat bir nefes alıyor.

Çalışma Bakanı’ndan yapılan açıklamalar neticesinde esnafı ilgilendiren önemli açıklamalar gerçekleştirildi. Yeni yapılan yapılandırmalara göre vergi ve prim borucu olanlara yönelik yönerge TBMM’den geçti. 1 Eylül itibariye başlayacak olan müraacatlarla birlikte, vergi cezaları ve faizler kaldırılacak. Sadece enflasyonla birlikte gelecek bir yapılandırma söz konusudur. Ayrıca peşin prim ödemelerinde de bir indirim söz konusu olacaktır. Yapılacak prim ödemeleri için uygulanacak indirim %50 kadardır. Uygun oranlarda ödenen tutarlarla esnaflar rahatlayacak.

Ayrıca esnafların aldıkları kredilerle birlikte borçlarını ödemelerinin daha kolay bir hal alacağı da belirtilenler arasında yer almaktadır. Bankalardan kredi alarak borcunu rahatça kapatabilen esnaf %50’lik indirimle faizlerin de üstünü kapatmış sayılır. Böylece her türlü esnafların rahat bir dönemi izleyeceği görülmektedir.

2 milyonu aşkın düzenlemenin TBMM’den geçmesiyle birlikte de karar resmileşmiş oldu. Eğer 568 TL’lik primler zamanında ödenirse her ay yansıyacak olan 83 TL’lik indirimlerden faydalanabilmeniz gibi bir durum söz konusudur.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın