Halkbank’tan Emeklilere Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi

Emeklilere 50 Bin Lira Kredi

Toplumun her kesimi için en az bir uygun kredi paketi bulunan Halkbank emekliler için de bir kredi kampanyası başlattı. Bu kampanya dahilinde kredi çekmek isteyen emekliler 10 bin liradan 50 bin liraya kadar kredi çekebilecekleri Gülen Emekli kredi kampanyasından faydalanabilecekler. Kredini detayları ise şu şekilde:

Halkbank Gülen Emekli kredi kampanyası için iki farklı kredi faiz oranı mevcut, bunlardan biri 1,25 oranlı diğeri ise 1,35 oranlı kredidir. İki kredi arasındaki fark birinin masraflı diğerinin masrafsız kredi olmasıdır. Eğer sizler emekli olarak masrafsız kredi kampanyasından faydalanırsanız 1,35’lik faiz oranını kabul etmiş olursunuz. Ancak kredi faiz oranını düşürmek için kredi tahsis ücreti ödemeniz durumunda ise kredi faiz oranı 1,25 olacaktır.

Masraflı kredi alan emekliler için kredi tahsis ücreti her 10 bin lira için 52,5 liradır. 50 bin liraya kadar kredi çekmek isteyenler doğru orantıyla ne kadar tahsis ücreti ödemeleri gerektiğini hesaplayabilirler.

Halkbank sayesinde 10 bin lira masrafsız emekli kredisi alan bir emekli kişi 36 ay vadede borcunu ödemek isterse ayda 369 lira ödemesi gerekir. Ancak aynı emekli masraf ödeyerek kredi çekerse taksitler 362 liraya düşüyor. Yani her iki kredi arasında fark eden şey aylık 7 liradır. Bu da 36 ay vadede 252 lira yapıyor. Dolayısıyla masraf ödeyerek kredi çekenlerin daha avantajlı olduğunu belirtebiliriz.

50 bin lira çekip masrafsız kredi alan kişiler 36 ay vadede bankaya 1844 lira öderler. Aynı kişiler kredi tahsis ücreti ödeyerek kredi çekmeleri durumunda aylık 1808 lira öderler. Her iki kredi tipinde de masraflı kredi paketini tercih etmek emekliler için daha ekonomik olacaktır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.