Vakıfbank 2016 Ağustos Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

0

Yüzde 0,80’den Başlayan Oranlar

Vakıfbank konut kredisi faiz oranları kredi vadesine göre önemli değişkenlikler göstermektedir. Ayrıca kredi kampanyası ya da müşteri durumu gibi değişkenlere de bağlı olarak kredi faizleri değişmektedir. Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi isimli konut kredisi ürününde farklı vade seçenekleri için farklı faiz oranları uygulanmaktadır. 3 ila 12 ay arasındaki vade seçenekleri için banka yüzde 0,80 oranında kredi faizi uygulamaktadır. 13 ila 36 ay arasındaki vade seçeneklerinde ise banka kredi faizini yüzde 0,88 olarak belirlemiştir.

37 ay ila 60 ay arasındaki vade seçeneklerinde ise Vakıfbank yüzde 0,90 oranında kredi faizi uyguluyor. Vakıfbank konut kredisinin en uzun vade seçeneği olan 61 ay ila 120 ay arasındaki vade seçeneğinde ise faiz oranı yüzde 0,95 olarak belirlenmiş durumdadır. Banka en fazla 120 ay vadeli konut kredisi vermektedir. Vakıfbank bu konut kredisi ürününde tüm vade seçenekleri için sabit olmak üzere yüzde 0,50 oranında kredi tahsis ücreti almaktadır. Uzman incelemesi için istenen ücret ise 800 TL ila 2200 TL arasında değişmektedir.

Banka hayat sigortası da istemektedir. Ancak hayat sigortası için belirlenen değer değişmektedir. Bu değer müşteri yaşına aldığı kredi gibi faktörlerde değişkenlik gösteriyor. Zorunlu deprem sigortası DASK Konut Paket Sigortası gibi ücretler de alınacaktır. 120 ay vade ile 100 bin TL kredi alırsanız yıllık maliyet oranı yüzde 12,3727 olacaktır. Bu kredi hakkında daha detaylı bilgi almak için size en yakın Vakıfbank şubesine başvurabilirsiniz. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın