Ana SayfaKredilerPTT Masrafsız İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2016

PTT Masrafsız İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2016
P

-

PTT’den İhtiyaç Kredisi Kampanyası

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler kredi başvurularını artık PTT’den yapabilirler. PTT sayesinde kredi almaya hak kazanan kişiler anlaşmaya göre çeşitli bankalara yönlendiriliyorlar. Yani başvurunuzu PTT’den yapıyor, krediyi de PTT’den alıyorsunuz. Ancak paranızı bankalardan almanız gerekiyor.

PTT ihtiyaç kredisi kampanyasından emekliler, çalışanlar ya da memurlar faydalanabilirler. Kredinizi aldıktan sonra ödemeleri yine PTT şubesine yapabileceksiniz. Üstelik bu kredi kampanyasında 1000 liradan 30 bin liraya kadar kredi alınabiliyor.

Krediye başvurmak için PTT şubelerine uğramanız gerekiyor. PTT’den emekliler, SGK emeklileri ve PTT çalışanları dışındaki herkesin kredi başvurusu için gelir belgesi ibrazı yapması gerekiyor. Bunun dışında yanınızda sadece kimlik belgenizin olması yeterlidir.

Kredi tahsis ücreti bulunmayan bu kredi kampanyası için hayat sigortası zorunluluğu bulunmaktadır. Aynı şekilde krediyi almak isteyenler için yaş sınırı da var. Krediyi alan kişinin yaşıyla kredinin vade toplamı 80’i geçemez. Yani 79 yaşındaki bir emekli kredi alırsa en fazla 1 yıl vade talep edebilecektir.

Kredi için belirlenen güncel kredi faiz oranı 1,55’tir. PTT ihtiyaç kredisi kampanyasından faydalanmak isteyen kişiler için bu faiz oranı geçerlidir.

PTT ihtiyaç kredisi için örnek bir kredi tablosu oluşturmak gerekirse şunları söyleyebiliriz:

30 bin liraya kadar verilen krediden 5 bin lira olarak da faydalanabilir, 36 aya kadar vade hakkınız bulunurken 1 yıl vade talep edebilirsiniz. Bu kredi için ödemeniz gereken tek masraf yıllık 75 lira olan sigorta ücretidir ki bu krediyi çeken kişiye göre değişebilir. 5 bin lirayı 12 ayda ödemek isteyenlerin aylık taksit tutarı 468 lira olacaktır. Kredinin taksitlerini PTT şubelerinden ödeyebilirsiniz. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol