KYK Burs ve Kredi Başvuruları Ne Zaman?

Birçok öğrenciyi ilgilendiren KYK burs ve kredi başvuruları henüz başlamadı. Ancak yurt başvuruları tamamlandı. KYK yurtlarında kalmak isteyen öğrencilerin yaptığı başvurular ilerleyen günlerde açıklanacak. KYK yurt başvurusu sonuçları açıklandıktan sonra KYK burs ve kredi başvuruları yapılabilecek.

KYK Yurt Ücretleri Ne Kadar?

İlk defa KYK yurtlarında kalacak öğrenciler evvela depozito ücreti öderler. Hangi ay yurda kayıt yaptırdılarsa buna göre de bir ücret ödemeleri gerekiyor. 2016 KYK yurt depozito ücretleri yaklaşık olarak 350 liradır. Buna ek olarak yurda kayıt yaptırdığınız ayın parasını de peşin olarak ödemeniz gerekiyor. Bu da ilk defa yurt için para yatırması gerekenlerin en az 400 lira yatırım yapmaları anlamına geliyor. 2016 KYK yurt ücretleri 140 lira ile 250 lira arasında değişiyor, odalarda yer alan özelliklere göre farklı para ödüyorsunuz. Yarı özel yurtlar için bir ayda en az 180 lira ödemeniz gerekiyor.

KYK Burs ve Kredi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

KYK burs ve kredi başvuruları okullar açılana kadar başlamayacak, eğitim öğretim sezonu başladıktan sonra Ekim ayının ortası gibi başvurular başlayacaktır. Zira her sene KYK tarafından aynı tarihte başvurular başlatılıyor.

2017 KYK Burs ve Kredi Ücreti Ne Kadar?

Bu yıl kredi ve burslar öğrencilere 400 TL olarak ödendi. Ancak her yıl 20 ile 70 lira arasında bir değişim söz konusu oluyor. Ocak ayından itibaren KYK kredisi ya da bursu alan öğrenciler tahminen 420 ile 450 lira arasında bir ücret alacaklar. Bu yıl kredi ya da burs almaya hak kazananlar 2017 yılının Ocak ayından önce kredi ya da burs alamayacaklar. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın