PTT’den Emeklilere 30 Bin Lira İhtiyaç Kredisi: TEB Jet Kredi

0

PTT’den İhtiyaç Kredisi

Artık bankalar yerine doğrudan PTT ile de kredi çekmek mümkün. PTT hem emekli olanlara hem de emekli olmayanlara kredi veriyor. Öyle ki PTT sayesinde emekli olan bir kişi şubeden çıkmadan kredi alabiliyor. Bunun için başvuruyu PTT’den yapıyorsunuz, çünkü krediyi sizlere sunan kurum PTT’dir. Ancak daha sonra paranızı TEB’den alıyorsunuz. PTT tarafından emeklilere verilen bu krediyi almak isteyen emeklilerin SGK’dan emekli olmaları gerekiyor. Buna istinaden emeklilerden kredi başvurusu esnasında herhangi bir belge talebi de olmuyor. Sadece kimliğiyle şubeye giden emekliler bu kredi başvurusunu hemen yapabiliyorlar. Ardından yapılması gereken şey ise TEB şubesine giderek parayı almak oluyor.

PTT emekliye kredi kampanyası için vade seçenekleri 3 aydan başlayarak 36 aya kadar çıkıyor, daha fazla vade talep edemezsiniz.

Bu kredinin limiti ise en az bin lira olmakla beraber en fazla 30 bin liradır.

Krediden faydalanmak isteyen emeklilerin 70 yaşını geçmemeleri gerekmektedir, kredi için herhangi bir şekilde komisyon, yani kredi tahsis ücreti alınmıyor.

Bu kredi için belirlenen kredi faiz oranları emeklilere özeldir. Bu nedenle kredi için önce bir TEB ya da PTT şubesinden bilgi almanız gerekiyor. Ardından kredi faiz oranını öğrenerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu krediden faydalanan emekliler aynı zamanda 1 yıl boyunca Medline ücretsiz sağlık hizmetinden de faydalanabilecekler, bu kampanya stoklarla sınırlı olabilir. Kampanya hakkında daha detaylı bilgiyi PTT ve TEB şubelerinden bulabilirsiniz. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın