Yapı Kredi Devlet Desteği İle Konut Hesabı

0

Ev almak isteyenler için çok avantajlı fırsatların gündemi meşgul ettiği şu sıralarda, gerek konut kredi faiz oranlarında gerekse devlet desteği anlamında birçok düzenleme gerçekleştirilmektedir. Özellikle devlet katkılı konut hesabına yönelik yatırımlar gündemi meşgul eden hususlar arasında yer almaktadır.

Yapılan son düzenlemelerden sonra %20’ye kadar birçok banka devlet desteği ile konut hesabı açımı sağlamaktaydı. Bunun için faaliyette bulunan bankalardan olan Yapı Kredi’de sizlerin konut hesabı açımlarınız için hizmet sağlamaktadır.

Yapı Kredi Devlet Katkılı Konut Hesabı, TL cinsinden açılabilen isteğinize göre aylık veya 3 aylık dönemler şeklinde ödeme gerçekleştirebileceğiniz bir birikim hesabıdır. Bankalara 26 Ağustos itibariyle yapacağınız başvurularla 7 Nisan 2015 itibariyle tamamı sizin üzerinize kayıtlı olmaması koşuluyla devlet desteği alabilirsiniz.

İlk evini almak isteyenler için sunulan bu fırsat TL cinsinden açılabilmektedir. Devlet katkılı konut hesabı için ne kadar kazanacağınız konusunda ufak bir özetleme gerçekleştirilirse;

  • 36 ve 47 aylık birikimleriniz için devlet katkısı oranı %15’tir. 13 bin TL’lik bir devlet desteği sizlere sağlanmaktadır.
  • 48 ve 59 aylık süre zarflarında alacağınız destek %18’e yükselmektedir. Alabileceğiniz destek 14 bin TL’ye kadar çıkmaktadır.
  • 60 ay ve üzeri yatırımlardaysa %20’lik bir devlet katkısı söz konusudur. 15 bin TL’lik destek alabilirsiniz. Ancak devletten alabileceğiniz maksimum tutar 15 bin TL’dir.
İlginizi Çekebilir:  Yapı Kredi Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor

Aylık ödemeleriniz için minimum 250 TL maksimum 2.500 TL yatırabilirsiniz. Üç aylık ödemelerde bu tutar 3 katı şeklinde değerlendirilmektedir. Devlet katkılı konut hesabı açımı sonrasında devlet desteğinden faydalanabilmek için minimum 3 yıllık bir birikim yapmanız gerekmektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın