Emekli Maaşları ve Memur Maaşları Bayram Öncesi Ödeniyor!

Google Haberlere Abone Ol:

Bayram öncesi yaşanan hareketliliklerle beraber vatandaş maaşların ne zaman yatacağı gibi sorularla aklını meşgul etmeye başladı. Özellikle emekliler ve memurlar cephesinde maaşların bayram öncesi yatma ihtimalinin ne olduğu tartışılıyordu.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli memurlarının tatillerinin 9 güne çıkam bayram tatilleriyle de emekli maaşlarının ve memur maaşlarının bayramdan önce ödeneceği de belirlenmiş oldu. Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamalarla emekli maaşları ve memur maaşları bayram öncesi ödeniyor söylemleri kesinleşti.

Bakanlıklara verilen talimatlarla her ayın 16’sında alınmaya başlanan emekli maaşları ve memur maaşları bayramdan önce ödenecek olması emekliler için promosyon beklentisi de doğurdu.

Maaş ödemelerininse 8 ve 9 Eylül 2016 tarihlerinde yapılması planlanıyor. Emeklilere ve memurlara erken maaş müjdesiyle beraber emekliler promosyon alabilecek mi sorusu da sorulmaya başlandı. Kurban bayramı öncesine kadar emekli promosyonları için anlaşmaların tamamlanarak nihayete kavuşturulması beklenenler arasındaydı.

Promosyon beklemekten ve belirli bir tarih bekleyen emekliler de bu durum için heyecanını sürdürüyor. Eğer promosyonlarda bir anlaşma sağlanırsa emekliler ek gelire başvurabilecek. Emekliler ise bu haber için hala Çalışma ve Sosyal Güvelik Kurumu’ndan gelecek haberleri bekliyor. Emeklileri kapsayan erken ödeme durumuysa SGK ve Bağ-Kur’dan emekliler için geçerlidir. Bu yıl kurban bayramının 12 -13 -14 -15 Eylül tarihleri arasında kutlanması normalde kamu çalışanlarının her ayın 15’inde aldıkları maaşlarının ertelenmemesi için erkene alınarak memurların da bayram öncesi sevinmesine vesile oldu.

 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...