Ana SayfaEkonomiFirmalara Özel Teşvik Gelebilir

Firmalara Özel Teşvik Gelebilir
F

-

Darbe girişiminin ardından Türkiye ekonomisinde oluşabilecek zedelenmelere karşı birçok önlemin alınması söz konusuydu. Söz konusu tedbirlere Merkez Bankası’nın yaptığı olağanüstü toplantılar ve Ekonomi Bakanlığı’nın yaptığı çalışmalarla düzenlemeler getirilmişti.

Vatandaşın yaptığı ekonomik ataklar da Türkiye ekonomisinin korunmasıında büyük bir rol oynamış ve ekonomik kalkınma adına hızlı adımlar gerçekleştirilmişti. Darbe girişimi sonrasın firmaların ve sektörel yapılanmanın da önünü açmak isteyen yetkililer yeni düzenlemeler ve teşvikler de gerçekleştirmeye başladı. Yapılan düzenlemelerle birlikte firmalara özel teşvik gelebilir.

Ekonomi Bakanı Çelik’in yaptığı açıklamalarla her firmaya özel teşvik gelebileceği belirtildi. Cizre’deki saldırılara da değinen Bakan Çelik, ekonominin sağlam adımlarla yürütüldüğünü belirtti.

Darbe girişimini izleyen günlerde bankaların ve borsa piyasasının aktif bir şekilde faaliyetlerine devam edildiğini de vurgulayan Bakan, Türkiye’nin ekonomik geleceğine yönelik çalışmalara değindi.

Enerji, hammadde, teknoloji gibi alanların geliştirilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirileceği belirtildi. Bilindiği üzere son zamanlarda Türkiye’de Varlık Fonu kurulması gibi önemli adımlar da gerçekleştirilmişti. Firmaların da Türkiye ekonomisi ve Türkiye’deki yatırımlarına yönelik bakışlarından da olumlu ve farklı sonuçlar elde edildiği ayrıca yapılan açıklamalar arasındaydı.

Büyümenin zorunlu bir hal aldığını belirten Bakan Çelik, Türkiye’nin %5,5 ve %6,5 arasında bir büyüme gerçekleştirmesi gerektiğini belirtti. Zorunlu bireysel emeklilik faaliyetleriyle de bir artının sağlandığı belirtilenler arasında yer almaktadır. İhracat verilerinde de artış beklenildiğini dile getiren Bakan Çelik, %10 civarında artışlar beklenildiğini ifade etti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol