Abank’ta Konut Kredisi Faiz Oranları Düşüyor!

0

Konut Kredisi Faiz Oranlarındaki Gelişmeler

Konut alımlarında hareketliliklerinin ve yapılan faiz indirimi çağrılarının ardından konut firmalarından ataklar gerçekleştirilmişti. Konut satışlarında bu indirimlerle beraber büyük artışlar meydana gelmişti. Daha çok konut firmalarının faiz indirimlerinden faydanılsa da bankalar da müşteri kaybına uğramamak için faiz indirimleri gerçekleştirmek zorunda kaldı.

Bankaların faiz indirimleri gerçekleştirmesinin bir sebebi de yüksek faiz oranlarının müşterileri kaçıracağı öngörüsüydü ki kamu bankaların da kredi faiz oranlarında gerçekleştirdiği düşüşler buna sebep olabilirdi.

Bunun üzerine çok büyük düşüşler gerçekleştirmeseler de 24ayın altındaki vadeler için %1’in altına inen konut kredi faiz oranlarından bahsedilebilir.

Abank Konut Kredisi Faiz Oranları Düşüyor

Abank’ta bu sürece ayak uyduran bankalardan bir tanesidir. Genel itibariyle diğer bankaların biraz da olsa gölgesinde kalan banka da faiz oranlarını %1’in altına çekti. 24 aya kadar olan krediler için %0,89 oranında uygulanan konut kredisi faiz oranlarıyla müşterilerin kısa vadeli kredi çekimlerinde daha rahat bir yol izleyebileceği söylenebilir.

Diğer bankaların yaptığı indirimlere nazaran çok büyük çaplı indirimler olarak nitelendirilmese de Abank’ın hizmetlerinden yararlanmak isteyen müşteriler bu faiz oranlarıyla kredilerini çekebilir. 25 aylık bir vade süresi ve 60 aya kadar olan vade aralıklarındaysa Abank Konut Kredisi Faiz Oranları %1,05’e kadar çıkmaktadır.

Abank kredi faiz oranları böyle bir seyir izlerken konut kredisi faiz oranlarının ilerleyen günlerde ekstra düşüşler yaşayıp yaşamayacağı merak konusu haline gelmektedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın