Ana SayfaEkonomiO Ülke Gençlere 500 Euro Verecek!

O Ülke Gençlere 500 Euro Verecek!
O

-

Gençlere yatırım yapan ülkeler, onların önemini kavrayabilen toplumlardır. İşte o ülke gençlere 500 Euro verecek!

Geleceğin gençlerin ellerinde olduğu kaçınılmaz gerçeklerden birisidir. Gençlerin elinde şekillenen bir gelecek ile yarınların aydınlatılması rol oynamaktadır. Gençlerin gelişim süreçlerini tamamlayabilmeleri içinse öncelikli olarak eğitim sonrasında da kültürel ve sosyal yaşamları büyük bir etkiye sahiptir.

Kültürel ve sosyal yaşam eğitimin de yeterli düzeyde sağlanmasıyla yarının bilincini kavramış gençlerin doğuşunu sağlamaktadır. Böylece gençler daha güzel bir gelecek için bir genel kültür hazinesiyle yol alabilir.

İtalya’da yapılacak yeni uygulamayla bu desteklerle gençlerin kültürel ve sosyal aktivitelerin sağlanması planlanıyor. İtalya’da 18 yaşına giren her genç için 500 Euro verilmesi gündemde yer almaktadır. Verilecek olan 500 Euro’nun kültürel aktivitelerde kullanmak için verildiği yer alan bilgiler arasındadır. 600 bine yaklaşık gencin faydalanacağı programla birlikte devlet 290 milyona yakın bir miktarda maliyet altına girmiş olacak.

15 Eylül’de başlaması planlanan uygulamanın İtalya’da gençlere verilecek 500 Euro ile birlikte kitap almaları gibi destekler sağlanması amaçlanıyor. Ayrıca verilecek olan 500 Euro ile sinema ve tiyatro biletleri alınabilecek, müze ve doğal parklar için bile harcamalar gerçekleştirilebilecek.

Gençler konserlerde de verilebilecek olan bu parayı kullanabilecek. Gençlerin bu parayı harcama süreleri de belirtilmektedir. Gençlerin bu parayı harcayabileceği son gün 31 Aralık 2017 olarak yer almaktadır. İtalya’da yapılan bu uygulama, gençlerin değerini kanıtlamaktadır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol