Ana SayfaEkonomiÖğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2016

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2016

-

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Kartı Veriyor

Alışverişlerinde puan kazanmak ya da taksit yaptırma hakkına sahip olmak isteyen birçok öğrenci kredi kartı almak istiyor. Ancak her banka öğrenciler için kredi kartı vermiyor. Bazı bankalar ise sadece öğrencilere özel kredi kartı kampanyalarıyla gündeme geliyor. Öğrenciye kredi kartı veren bankaları şu şekilde sıralayabiliriz:

Ziraat Bankası tarafından KYK öğrenim kredisi ya da burs alan kişiler istemeleri halinde kredi kartına sahip olabiliyorlar. Ancak bu bankadan kredi kartı alabilmek için KYK kredisi ya da bursu almanıza gerek yoktur. Direkt olarak şubeden başvuru yaparak kredi kartınızı alabilirsiniz. Öğrencilere verilen bu kredi kartının limiti 500 lira olarak belirleniyor, asgari ödeme tutarı ise yüzde 40’tır.

İş Bankası da öğrencilere kredi kartı veren bankalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. İşte Genç Üniversiteli kampanyası altında kredi kartı alabildiğiniz bu bankanın kredi kartı da 500 lira limite sahip oluyor. Bu kredi kartına ek olarak sizlere bir de vadesiz hesap açılıyor. Bu hesap için herhangi bir şekilde hesap işletim ücreti ödemeniz gerekmiyor, kredi kartı için yıllık ücret ise 20 lira olarak belirlenmiştir.

Garanti Bonus öğrenci kredi kartı da yine üniversite öğrencilerine sunulan kredi kartlarından biridir. Bu kredi kartı bonus ibaresi taşıyor, limiti ise 400 liradan başlıyor. Kart için bankaya yıllık ücret ödemek gerekmiyor. Bu kartın başvurusu internet üzerinden yapılabiliyor.

Öğrencilere kredi kartı veren bankalardan biri olan Yapı Kredi bu konuda Play Kart kampanyasıyla karşımıza çıkıyor. Play Kart limiti 500 lira ile 1000 lira arasında değişiyor. Bu kredi kartı için yıllık ücret ödemek gerekmiyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,357TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol