Ziraat Bankası’ndan 60 Ay Vadeli Arsa Kredisi

0

Ziraat Bankası’ndan Arsa Kredisi

Geleceğe yatırım yapmak ve elinizdeki parayı değerlendirmek için arsa satın almak gibi bir fikriniz varsa Ziraat Bankası’nın sunduğu arsa kredisini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. 5 yıla kadar vade yaptırabildiğiniz bu kredi için herhangi bir üst limit söz konusu değildir, ancak aldığınız arsanın durumuna göre kredi çekebileceğinizi unutmamanız gerekiyor.

Ziraat Bankası arsa kredisi faiz oranlarına baktığımızda miktara göre değişmeksizin bu oranın sabit olduğunu ve 1,30 olarak belirlendiğini görüyoruz. Arsa kredisi faiz oranları genel olarak ihtiyaç kredisi faiz oranlarına nazaran daha düşük görünüyor.

Arsa kredisi alan kişilerin talep edebilecekleri vade seçenekleri 1 ayda başlayarak 60 aya kadar çıkıyor. Yani vadeyi ay bazında talep edebiliyorsunuz. Buna ek olarak kredi için belirlenen birtakım masraflar söz konusudur. Krediniz onaylandığında bu kredi sizlere verilirken içerisinden masraflar kesilecektir, masraflar taksitlere dahil olmayacaktır.

Eğer bu kredi kampanyasından faydalanarak 50 bin liralık bir arsa kredisi kullanmak isterseniz bu kredi için 60 aya kadar vade talep etme hakkınız olacak. Eğer 60 ay vade ile 50 bin lira kredi alırsanız aylık taksit miktarı 1289 lira olacaktır.

Ziraat Bankası arsa kredisi için ödemeniz gereken kredi tahsis ücreti 581 liradan başlıyor, 1125 liraya kadar çıkıyor. Bu ücret arsanızın büyüklüğüne göre belirleniyor ve sizin adınıza 3. Kişilere ödeniyor.

Kredi için ödemeniz gereken tahsis ücreti klasik olarak her 10 bin lira için 50 lira şeklinde hesaplanmıştır. Kredide sigorta zorunluluğu da bulunuyor. Bir yıllık hayat sigortası bedeli ise 262 lira olarak belirlenmiştir. Bunu istediğiniz vade ile çarparak ödemeniz gereken sigorta ücretini öğrenebilirsiniz. 

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version