Ziraat Bankası İpotekli Bireysel İhtiyaç Kredisi

0

İpotekli İhtiyaç Kredisi

Konut kredisi faiz oranları son dönemde bir puanın altına düşse de henüz ihtiyaç kredileri için bir çalışma yapılmadı. Bu da ihtiyaç kredisi çekmek isteyenlerin eski kredi faiz oranlarıyla, yani yüksek olan kredi faiz oranlarıyla kredi çekmeleri anlamına geliyor. Dilerseniz siz de standart faiz oranlarıyla kredi çekebilirsiniz. Ancak daha uygun faiz oranıyla kredi çekmek için ipotekli olarak kredi çekmeniz gerekiyor.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranlarına baktığımızda bu oranın 1,58 olduğunu görüyoruz. Ancak aynı kredi ipotekli olarak alındığında ise kredi faiz oranı 1,40’a düşüyor. Yani ipotekli ihtiyaç kredisi faiz oranları klasik ihtiyaç kredilerinin faiz oranlarına nazaran biraz daha düşüktür.

Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi sayesinde dilediğiniz kadar kredi çekebilirsiniz, kredi faiz oranı 1,40 olmakla beraber tüm kremi miktarları için sabittir. Kredi faiz oranı taksit ödemeleri yaparken de değişmez, yani kredi eşit taksitli olarak sizlere sunulur.

Bu kredi kampanyasından faydalanarak kredi çekmeniz durumunda 1 ay ile 36 ay arasında değişen vade seçeneklerinden birini seçmeniz gerekiyor. Daha sonra kredinizi çekebileceksiniz.

20 bin liralık bir ipotekli ihtiyaç kredisi almanız durumunda bunun için maksimum 36 ay vade talep etme hakkınız vardır. Bu hakkı kullanmanız halinde bankaya aylık olarak ödemeniz gereken ücret 744 lira olacaktır. Dilerseniz kredi için ödemeleri aydan aya değil de 3 aydan 3 aya ödemeli de yapabilirsiniz. Bu durumda aylık taksit tutarınız 3’le çarparak taksit miktarını bulabilirsiniz.

Bu kredi için ekspertiz ücreti 415 lira 1500 lira arasında alınır, hayat sigortasının yıllık bedeli 206 liradır. Konut sigortası için de 180 lira ödemeniz gerekir. Kredi tahsis ücreti de kredi miktarının yüzde 0,5’i olarak sizlerden alınacaktır.

 

 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın